×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
23 kobiety, które warto obserwować w 2023 r. Założycielka Listnego Cudu w rankingu Forbes
Twórczyni Listnego Cudu w rankingu Forbes. "23 kobiety, które warto obserwować w 2023 r."/fot. PTWP

23 kobiety, które warto obserwować w 2023 r. Założycielka Listnego Cudu w rankingu Forbes

Autor: Magdalena Brzózka Data: 13 lutego 2023 16:51

Forbes opublikował listę 23 kobiet, które warto obserwować w 2023 roku. A wśród nich wyróżniono Matyldę Szyrle, twórczynię marki Listny Cud.

Twórczyni Listnego Cudu w prestiżowym rankingu Forbes

"Jest mi przemiło podzielić się informacją, że jestem na liście 23 kobiet do obserwowania od 2023 roku, wg Forbes Women Polska. Serdecznie dziękuję kapitule za to wyróżnienie a zwłaszcza Mirella Panek-Owsiańska (she/her) za nominację. Będę się tym bardziej starać, by warto było mnie obserwować zawodowo i w mediach społecznościowych" - poinformowała na LinkedInie Matylda Szyrle.

W portfolio Listnego Cud oprócz farm biurowych dla Orange, znajduje się także wybudowanie pierwszych w Polsce sklepowych farm wertykalnych dla sieci sklepów Carrefour oraz farmy dla szkoły w Żorach.

Listny Cud wyprodukował 20 biurowych farm wertykalnych

 

Listny Cud ma milion złotych na rozwój. Pojawią się nowe produkty

Farmy wertykalne - z czym to sie je?

Farmy wertykalne to innowacyjny i ekologiczny sposób na produkcję żywności blisko miast przez 365 dni w roku bez względu na pogodę, zyskujący coraz więcej uznania na całym świecie. Polega na produkcji roślin w zamkniętych pomieszczeniach w kontrolowanych warunkach. Wertykalne ułożenie półek sprawia, że efektywność tego rodzaju farm jest 50 razy wyższa w porównaniu do rolnictwa tradycyjnego, co przekłada się na mniejsze zużycie przestrzeni uprawnej. Zaletą tego rodzaju upraw jest także możliwość całkowitej rezygnacji z pestycydów oraz około 90% mniejsze zużycie wody w porównaniu do rolnictwa tradycyjnego - woda na farmach wertykalnych krąży w obiegu zamkniętym i jest używana wielokrotnie. Roślinami najczęściej uprawianymi na farmach wertykalnych są mikroliście, zioła i sałaty, jednak coraz częściej słyszymy o wertykalnych producentach wprowadzających do oferty truskawki, pomidory czy borówki.

 

Listny Cud buduje farmy wertykalne w zróżnicowanych rozmiarach

 Listny Cud nagrodzony przez PTWP

Przypomnijmy, że Listny Cud został nagrodzony przez naszą redakcję w 2022 r. certyfikatem "Dobry Produkt 2022'' w kategorii: Nowy produkt. Nagrody przyznawane są w ramach dorocznej koneferencji Forum Rynku Spożywczego i Handlu. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz