Partnerzy portalu
3 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Toreb Foliowych 3 lipca to Międzynarodowy Dzień bez Toreb Foliowych/fot. shutterstock

3 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Toreb Foliowych

Autor: www.horecatrends.pl Data: 03 lipca 2021 12:15

Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami” na terenach zaludnionych. Lądując w rzekach i kanałach, blokują odpływ, przez co mogą przyczyniać się nawet do powstania powodzi.

Międzynarodowy Dzień bez Toreb Foliowych ma na celu ograniczenie zużycia popularnych foliówek, które są jednorazowe i po zakupach trafiają do kosza, a później zaśmiecają oceany.

 

Wytrzymałość folii na proces rozkładu jest wyjątkowo duża – degradacja typowej „jednorazowej” torby foliowej może trwać nawet kilkaset lat, podczas gdy czas jej przeciętnego użytkowania wynosi zaledwie 25 minut.

 

Rosnąca świadomość społeczna przyniosła ze sobą pewne zmiany na lepsze – niektóre sieci supermarketów na świecie całkowicie zrezygnowały z foliowych toreb na zakupy, inne z kolei wprowadzają reklamówki z materiałów biodegradowalnych, które rozkładają się w ciągu najwyżej kilku miesięcy.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz