×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
3 stycznia to Dzień Słomki do Picia. Te plastikowe zastąpiły jadalne, papierowe, metalowe
3 stycznia obchodzimy Dzień Słomki do Picia/fot. shutterstock

3 stycznia to Dzień Słomki do Picia. Te plastikowe zastąpiły jadalne, papierowe, metalowe

Autor: MB Data: 03 stycznia 2022 13:30

Dzień Słomki do Picia to święto amerykańskie. Data obchodów nie jest przypadkowa, bo to właśnie 3 stycznia 1888 Amerykanin Marvin C. Stone otrzymał patent na sztuczną słomkę do picia, którą opracował.

Dzisiaj słomki, te plastikowe, nie mają najlepszej prasy i mocno ogranicza się ich stosowanie na całym świecie, ze względów ekologicznych. 

Jednak faktem jest, że 3 stycznia to Dzień Słomki do Picia.

3 stycznia to Dzień Słomki do Picia

3 marca 1888 roku Marvin C. Stone otrzymał patent na papierową słomkę do picia. Dziś jego wynalazek ułatwia życie konsumentom najróżniejszych napojów i soków na całym świecie. Dzień Słomki do Picia upamiętnia to wydarzenie, a jednym ze sposobów na celebrowanie święta jest picie przez słomkę cały dzień wszystkich płynów.

Jednorazowe słomki ze względów higienicznych zagościły we wszystkich restauracjach, salach kinowych, barach czy w fastfoodach. Produkcja słomek plastikowych jest bardzo tania ale i niezwykle mało ekologiczna.

Dlatego od pewnego czasu UE wprowadza zakaz stosowania plastikowych słomek w takich miejscach jak lokale, hotele czy kina. W ich miejsce pojawia się wiele różnych zastępczych opcji, m.in. jadalnych, papierowych lub metalowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz