5 lutego obchodzimy Światowy Dzień Nutellihorecatrends.pl/informacja prasowa - 05 lutego 2021 09:37


5 lutego miłośnicy kremu Nutella zjednoczą się na całym świecie, aby wspólnie celebrować Światowy Dzień Nutelli. World Nutella Day jest obchodzony od 2007 roku.

Światowy Dzień Nutelli został zainicjowany w 2007 roku przez amerykańską blogerkę Sarę Rosso, aby zainspirować globalną społeczność miłośników kremu Nutella do dzielenia się swoją pasją w mediach społecznościowych. 

W tym roku miłośnicy kremu Nutella będą ponownie mogli podzielić się swoją pasją na Twitterze @Nutelladay oraz na profilach w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) używając hashtagu #WorldNutellaDay. Obchody tego święta będzie można śledzić poprzez polubienie oficjalnego profilu World Nutella Day na Facebooku oraz na Twitterze @Nutelladay. Fani będą mogli również odwiedzić stronę www.nutelladay.com, gdzie pojawią się inspirujące pomysły na świętowanie tego szczególnego dnia.

Nutella powstała w 1964 roku. Obecnie ten popularny krem do smarowania z orzechów laskowych i kakao jest dostępny w około 160 krajach na całym świecie. W Polsce sprzedawany jest od lat.