Partnerzy portalu
5 styczniowych inspiracji w rytmie 'foodies' fot. unsplash.com / Canva

5 styczniowych inspiracji w rytmie 'foodies'

Autor: PP, Horecatrends.pl Data: 06 stycznia 2020 18:38

Czym będą żyć foodies w styczniu? Jakie jedzeniowe postanowienia królują w nowym roku? Co będziemy jeść i pić na karnawałowych imprezach? Jakich smacznych okazji do świętowania możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni? Zapraszamy do inspirującej lektury na styczeń według Horecatrends.pl!

1. #Veganuary

Jednym z najmodniejszych postanowień na 2019 rok jest niejedzenie mięsa. To może być dość trudne dla mięsożerców, aby zrobić sobie taki zakaz przez cały rok, dlatego brytyjska organizacja, która ma na celu zmianę podejścia społeczeństwa do weganizmu, lansuje Veganuary, czyli inaczej "wegański styczeń". Polega on na rezygnacji ze spożywania produktów odzwierzęcych na cały styczeń. Chętnych na wypróbowanie tej diety nie brakuje, a hasztag #Veganuary ma już ponad 800 tys. postów na Instagramie. Postanowienie z założenia zakłada odrzucenie produktów pochodzenia zwierzęcego na miesiąc, jednak przeprowadzone ankiety wykazały, że ponad połowa osób przechodzi na weganizm na stałe.

Ten trend podłapały sieci gastronomiczne, głównie w Wielkiej Brytanii wprowadzając wegańskie odpowiedniki swoich flagowych potraw - Pizza Hut wypuściła wegańską "pepperoni", a Subway - kanapkę z wegańskimi klopsikami. Ofertę roślinną testuje także McDonald's, choć internauci na razie nie są zachwyceni propozycją 'złotych łuków'. 

2. Zwrot w kierunku 'pudełek'

Schudnąć, nabrać masy lub wyrzeźbić mięsnie - to bardzo modne postanowienia, na których na pewno mogą skorzystać firmy z segmentu cateringu dietetycznego, które postanowiły w styczniu na intensywne kampanie w internecie oraz w dużych miastach Polski.

3. Karnawałowe przekąski

Dla tych, którzy nie chcą być na diecie, a chcą się smacznie bawić na karnawałowych balach, imprezach i domówkach! Kiedy zimno za oknami, warto rozgrzać się smacznymi przekąskami!

4. Impreza alcohol-free

Wina bezalkoholowe mają szansę skorzystać na dużej popularności piw bezalkoholowych, a konsumenci mogą je pokochać. Branża winiarska zapewnia, że po tę nowinkę mogą sięgać wszyscy, nawet ci, którzy nie mogą lub nie chcą spożywać alkoholu m.in. kierowcy, sportowcy, kobiety w ciąży i karmiące, osoby odchudzające się czy z problemami zdrowotnymi. Bo są "fit" i mają właściwości prozdrowotne. Czy sprawdzą się także podczas karnawału?

5. Smaczne okazje

Nie tylko karnawałem żyjemy w styczniu! Oto inne okazje do smacznego świętowania:

7 stycznia - Dzień Tempury

12 stycznia - Dzień Marcepanu

14 stycznia - Dzień Gorącej Kanapki z Pastrami

15 stycznia - Dzień Lodów Truskawkowych

16 stycznia - Dzień Pikantnych Potraw

17 stycznia - Dzień Gorącego Napoju z Rumem

18 stycznia - Dzień Kaczki po Pekińsku

19 stycznia - Dzień Popcornu

20 stycznia - Dzień Bigosu

23 stycznia - Dzień bez Opakowań Foliowych

24 stycznia - Dzień Masła Orzechowego

27 stycznia - Międzynarodowy Dzień Ciasta Czekoladowego

29 stycznia - Dzień Kukurydzianych Nachosów

30 stycznia - Dzień Rogalika

31 stycznia - Dzień Narodzin Rosyjskiej Wódki

Smacznego stycznia życzy redakcja Horecatrends.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz