×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
7 sierpnia to Dzień Musztardy
7 sierpnia świętujemy Światowy Dzień Musztardy/fot. shutterstock

7 sierpnia to Dzień Musztardy

Autor: www.horecatrends.pl Data: 07 sierpnia 2021 10:49

Światowy Dzień Musztardy obchodzony jest od 1991 roku. Powstał z inicjatywy Barry’ego Levenson’a, kustosza Muzeum Musztardy w Mount Horeb w USA.

Musztarda - co to jest

Musztarda to zimny sos, którego głównym składnikiem są ziarna gorczycy – białej, czarnej lub sarepskiej; w wielu językach jako "musztarda" funkcjonuje słowo "gorczyca" - informuje Wikipedia. 

Musztarda - skąd się wzięła

Musztarda powstała w starożytnym Rzymie na początku naszej ery i od początku uznawano ją za przyprawę o wartościach leczniczych, która łagodzi bóle reumatyczne, pobudza trawienie tłuszczu, działa antybakteryjnie oraz obniża ciśnienie krwi - jak wynika z informacji Wikipedii.

Musztarda - różne rodzaje

Na świecie jest około 4 tys. różnych rodzajów i smaków musztardy. W ciągu roku spożywa się jej ponad 340 milionów kilogramów.

Najpopularniejszą w świecie musztardę - Dijon - produkują Francuzi, którzy nazywają ją "przyprawą królów". Miano musztardy „diżońskiej” może nosić jedynie musztarda z ziaren gorczycy czarnej lub sarepskiej bez dodatku stabilizatorów i wszelkich barwników, za to z odrobiną białego wina lub octu winnego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz