×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Adriana Marczewska prowadzącą programu podróżniczo-kulinarnego
„Smaki świata po iberyjsku" 20 marca o godzinie 11:05 na antenie TVP2

Adriana Marczewska prowadzącą programu podróżniczo-kulinarnego

Autor: mat pras. Data: 16 marca 2022 13:33

Autorzy cyklu „Smaki świata" tym razem udali się do słonecznej Hiszpanii. Nową kulinarną podróż poprowadzi restauratorka, uczestniczka programu Top Chef i podróżniczka – Adriana Marczewska.

Smaki świata po iberyjsku

Projekt jest kontynuacją lubianego cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur. W nowej, wiosennej odsłonie Adriana Marczewska, znana m .in. z Pytania na Śniadanie, przemierzy Półwysep Iberyjski w poszukiwaniu nowych smaków i kuchennych inspiracji.

Adriana Marczewska pasję do gotowania odziedziczyła po dziadkach. Oni wpoili jej szacunek do tradycji, a ona sama stara się łączyć ją z nowymi trendami kulinarnymi. W swoich podróżach po całym świecie Adriana zawsze szuka lokalnych, niepowtarzalnych smaków. Tym razem udała się za Pireneje, by poznać wspaniałą kuchnię Hiszpanii. Przez dwanaście odcinków przejedzie od Andory po Gibraltar i odkrywać będzie produkty i przyprawy, które decydują o wyjątkowości smaku miejscowych potraw. Jej podróż będzie czymś więcej niż tylko przygodą w kuchni. Dzięki spotkaniom z mieszkańcami odwiedzanych niezwykłych miejsc, poznamy także kulturę, charakter i zwyczaje mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

Jak smakuje Barcelona przemierzana śladami Gaudiego, co uwielbiał jeść Picasso w swojej rodzinnej Maladze, czym charakteryzuje się królewski smak Madrytu i czy kuchnia Sewilli jest tak ognista jak flamenco? Autorzy programu będą szukać odpowiedzi na te pytania próbując szafranowej paelli z Walencji, aksamitnego andaluzyjskiego gazpacho i wgryzając się w popularne tapasy.

„Smaki świata po iberyjsku" 20 marca o godzinie 11:05 na antenie TVP2

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz