×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Air France walczy z plastikiem. Serwuje pasażerom poczęstunki na biodegradowalnej zastawie
fot. shutterstock.com

Air France walczy z plastikiem. Serwuje pasażerom poczęstunki na biodegradowalnej zastawie

Autor: mycompany.pl / horecatrends.pl Opublikowano: 11 czerwca 2019 16:05 | Zaktualizowano: 12 czerwca 2019 08:25

Linie lotnicze Air France zapowiedziały, że końca tego roku wycofają z użytku 210 milionów jednorazowych naczyń i sztućców z plastiku, który zostanie zastąpiony materiałem biodegradowalnym - podaje mycompany.pl.

To koniec kariery plastikowych sztućców, kubków, mieszadeł itp. we francuskich samolotach. W tegoroczny Światowy Dzień Ochrony Środowiska, pasażerom lotu AF378 z Paryża do Detroit Air France po raz pierwszy zaoferował poczęstunek na biodegradowalnej zastawie, rezygnując tym samym z używania plastikowych, jednorazowych naczyń. Pokazowy „wolny od plastiku” lot Air France to początek nowej, proekologicznej polityki przewoźnika o całkowitym zastąpieniu naczyń wykonanych z plastiku – biodegradowalnymi zamiennikami, które spełniają najwyższe standardy linii w zakresie zdrowia i jakości. 

Ponadto, od 2015 roku Air France nie oferuje swoim pasażerom plastikowych słomek do napojów, a od listopada ubiegłego roku jeden z dwóch posiłków na rejsach dalekiego zasięgu, jest podawany nie na tradycyjnej zastawie, ale w formie „na wynos” – w ekologicznej torbie "BON APPETIT".

Więcej na mycompany.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz