×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Aktywiści chcą, aby McDonald's zrezygnował z mięsa i nabiału
McDonald's na celowniku ekoaktywistów; fot. shutterstock.com

Aktywiści chcą, aby McDonald's zrezygnował z mięsa i nabiału

Autor: klimat.rp.pl Data: 26 sierpnia 2021 11:27

Pod brytyjskimi restauracjami McDonald's odbyły się blokady aktywistów z Extinction Rebellion. Protestujący domagali się, aby McDonald’s zadeklarował, że do 2025 roku zrezygnuje z wykorzystywania produktów odzwierzęcych i stworzy menu w pełni roślinne - podał serwis klimat.rp.pl.

McDonald’s poinformował, że niemal wszystkie wykorzystywane przez niego opakowania papierowe pochodzą z recyklingu lub zrównoważonych źródeł. Według deklaracji do 2025 roku wszystkie opakowania mają pochodzić ze źródeł odnawialnych lub recyklingu. Zdaniem aktywistów takie zmiany stanowią jedynie klasyczny greenwashing.

McDonald's - rezygnacja z mięsa i nabiału

Zdaniem niezależnego think tanku RethinkX, do 2035 roku w Stanach Zjednoczonych nastąpi redukcja miejsc pracy w przemyśle mięsnym i mleczarskim aż o 90 proc. Tymczasem McDonald’s, który ma szansę stać się pionierem nieuniknionej zmiany, stara się odwlec rezygnację z mięsa i nabiału.

Sieć restauracji zamierza wprowadzić techniki rolnictwa regeneracyjnego i utrzymywać bardziej zrównoważoną hodowlę krów. Projekt ma przystosować gospodarstwa do pochłaniania większej ilości dwutlenku węgla niż emitują, przy jednoczesnym przywracaniu jakości gleby i zwiększaniu bioróżnorodności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz