×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
American Airlines zaprasza do Krakowa... na wódkę. Władze miasta nie kryją oburzenia (wideo)
fot. Youtube.com; American Airlines

American Airlines zaprasza do Krakowa... na wódkę. Władze miasta nie kryją oburzenia (wideo)

Autor: www.horecatrends.pl Data: 20 sierpnia 2019 11:07

American Airlines promuje połączenia lotnicze Chicago-Kraków. W spocie reklamowym zapraszają do polskiego miasta... na wódkę. Władze miasta wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie nie kryjąc swojego oburzenia.

Aktor grający w teledysku wymienia nowe kierunki lotów Americam Airlines i podsuwa skojarzenia z miastami: Tel Awiw - plaże", Budapeszt - rejs Dunajem, Praga - przedstawienia marionetkowe, Casablanka - targ z przyprawami, Krakowie - napicie się wódki z przyjacielem.

Mieszkańcy Krakowa i władze miasta nie kryją oburzenia. Krakowscy urzędnicy wydali oświadczenie, które dostępne jest na profilu ratusza na Facebooku:

Koncepcja promocji nowego połączenia lotniczego do Krakowa, która znalazła swój wyraz w spocie American Airlines absolutnie nie wpisuje się w politykę turystyczną i promocyjną Krakowa, które jest postrzegane jako wyjątkowe miejsce UNESCO, przyciągające co roku licznych turystów, którzy w czasie swojego pobytu korzystają z bogatej oferty kulturalnej Krakowa. (...) To miasto, w którym na bazie dziedzictwa kulinarnego, produktów regionalnych i filozofii slow food rozwija się nowoczesna gastronomia. Doceniła to Europejska Akademia Gastronomiczna, która nadała Krakowowi tytuł Europejskiej Stolicy Gastronomicznej 2019 roku. Te fakty zostały pominięte przez specjalistów od reklamy tej linii lotniczej, którzy słabo przygotowali się do tego zadania, posługując się stereotypowymi wyobrażeniami o naszym kraju sprzed lat - napisano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz