Partnerzy portalu
Andrzej Polan ekspertem kulinarnym kampanii "Ziemniaki czy kartofle?" Andrzej Polan w kampanii "Ziemniaki czy kartofle?"; fot. Grzegorz Grzeszczak G&G Authentic

Andrzej Polan ekspertem kulinarnym kampanii "Ziemniaki czy kartofle?"

Autor: PP Data: 05 października 2021 10:33

Andrzej Polan, znawca i miłośnik tradycyjnej kuchni polskiej, ekspert kulinarny kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” proponuje o tej porze roku dania, w których nie może ich zabraknąć.

Ziemniaki w kuchni polskiej

- Trudno wyobrazić sobie polską kuchnię bez ziemniaków. Jesienią nabierają one wyjątkowego smaku, kojarzą się z ciepłem, kominkiem, ogniskiem… Czy z kiełbaskami po kaszubsku, rydzami po małopolsku, czy też na słodko ze śliwkami w kuchni podhalańskiej, ziemniaki stanowią doskonałą i niepowtarzalną bazę dla tradycyjnych dań w nowej odsłonie. Przygotowując potrawy z ziemniakami, koniecznie pamiętajmy o przyprawach, które dodają im charakteru. Dzięki temu nasza kuchnia będzie bardziej aromatyczna, a ziemniaki – jeszcze smaczniejsze – mówi Andrzej Polan, szef kuchni i ekspert kulinarny IV edycji kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz