Partnerzy portalu
Aplikacja Too Good To Go dostępna dla mieszkańców Białegostoku Białystok dołącza do Pogromców Marnowania Jedzenia/ fot. materiały prasowe

Aplikacja Too Good To Go dostępna dla mieszkańców Białegostoku

Autor: www.horecatrends.pl Data: 24 czerwca 2021 17:18

Mieszkańcy Białegostoku stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzenia dzięki Too Good To Go. W aplikacji dostępne są paczki-niespodzianki z białostockich restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni, które oferują restauratorzy na skutek wystąpienia nadwyżek.

Każdy może walczyć z marnowaniem żywności i upolować wartościową paczkę w przystępnej cenie. Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go, znalazły się: Baristacja-Kawiarnio Piekarnia, Słodkie pasje Agi, Mama Thai Bistro, Miejski Młyn, Ciastki Patki Cukiernia Rzemieślnicza, Maison du Cafe, Viking Point, Fit Cake, Spółdzielnia Bar&Kafe, Kawiarnia Akcent, Zdrowy Smak, Czysta Micha, Duet - domowo i zdrowo, White Bear Coffee Żelazna, White Bear Coffee Sienkiewicza, Pizzeria da Augustino, Gram Off On, Pizza Majstry oraz sieci Carrefour, Grycan, Costa Coffee, North Fish i BP.

Aplikacja Too Good To Go w Białymstoku

Aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia oficjalnie zainaugurowała na Podlasiu. W regionie startuje aplikacja Too Good To Go, dająca szansę na uratowanie wielu smacznych posiłków. Mieszkańcy Białegostoku przy okazji świąt i nie tylko, chętnie korzystają i dzielą się nadwyżkami żywności w jadłodzielniach, kierując się zasadą „Przewietrz lodówkę, nie marnuj jedzenia”.

Od teraz zyskali kolejną możliwość, a restauratorzy okazję, aby zapoznać szersze grono klientów ze swoją ofertą. 

Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi lokalami, które na koniec dnia przygotują paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Białystok to już kolejne miasto na mapie Polski, gdzie można uratować przepyszne posiłki. Z Too Good To Go można również korzystać w Opolu, Olsztynie, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku – Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Częstochowie i Poznaniu.

- Dzień Dobry Białystok! To najlepszy prezent na drugie urodziny Too Good To Go w Polsce, jaki mogłabym sobie wymarzyć. Piękne Podlasie, magiczny region i ludzie o ogromnym sercu do walki z marnowaniem żywności stają się częścią naszej społeczności. Cieszymy się, że jesteście z nami. Jestem pewna, że razem zdziałamy wiele dobrego i uratujemy tony pysznego jedzenia - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Too Good To Go działa w Polsce od 2019 roku, w tym czasie do walki marnowaniem żywności przyłączyło się 906 368 użytkowników w 19 miastach Polski, a kolejne miasta dołączą najbliższych tygodniach. W tym czasie Pogromcy Marnowania Jedzenia, jak mówią o sobie użytkownicy, przechwycili już 1 200 000 paczek-niespodzianek, nie marnując tym samym 3 000 000 kg CO2e To tyle, ile wyemitowałby samolot lecący z Warszawy do Tokio 2183 razy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz