×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Arkadia na Widelcu wraz z Grzegorzem Łapanowskim kontynuuje edukację kulinarną najmłodszych
fot. materiały prasowe

Arkadia na Widelcu wraz z Grzegorzem Łapanowskim kontynuuje edukację kulinarną najmłodszych

Autor: www.propertynews.pl Data: 09 października 2018 16:24

Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i zdrowych słodyczy? Organizatorzy warsztatów Arkadia na Widelcu wraz z Grzegorzem Łapanowskim, ambasadorem strefy Grand Kitchen i jego fundacją Szkoła na Widelcu, mają sprawdzone metody. Dotąd w Arkadii odbyło się ponad 30 spotkań, na których przygotowano ponad 60 potraw na podstawie autorskich przepisów fundacji. Na tym jednak nie koniec.

Do tej pory uczestnicy zajęć uczyli się m.in. o znaczeniu sezonowości potraw. Wiedzą już zatem, która pora roku i dlaczego jest dobra, aby kupować pomidory czy szparagi. Dużą rolę podczas kulinarnych spotkań odgrywają warzywa, których promowanie dla edukatorów Arkadii na Widelcu jest niezwykle ważne. Pozwalają oni przekonać się najmłodszym, że warzywa na talerzu wcale nie muszą być przykrą koniecznością, a wręcz przeciwnie – tematy wege stały się niesłychanie popularne.

– Odbiór naszych kulinarnych spotkań jest bardzo pozytywny. Zapisy ruszają tydzień przed wydarzeniem i większość miejsc wyczerpuje się już w pierwszej godzinie. Na szczęście prowadzimy także zapisy w dzień odbywania się warsztatów w Arkadii. Można zatem bez problemu zapisać się na miejscu – zapewnia Monika Lewczuk-Kuropaś, rzecznik prasowy Arkadii.

Jako że zajęcia Arkadii na Widelcu spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, edukatorzy kontynuują projekt, docierając również do uczniów. Zapraszają ich na kulinarne pogadanki i naukę gotowania wraz z nauczycielami, ponieważ wiedzą, jak ważne jest wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych w szkołach.

Więcej czytaj w serwisie www.propertynews.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz