Partnerzy portalu
Automatyczny dystrybutor pizzy w Rzymie. Jak się sprawdza? Pizza z dystrybutora jest wypiekana w ciągu trzech minut; fot. shutterstock

Automatyczny dystrybutor pizzy w Rzymie. Jak się sprawdza?

Autor: PAP Data: 07 czerwca 2021 17:58

Z zainteresowaniem, ale bez większego entuzjazmu przyjęto w Rzymie pierwszy dystrybutor pizzy, która jest wypiekana w ciągu trzech minut. Jej cena wynosi od 4,50 do 6 euro. Oceny tego eksperymentu są mieszane.

Automatyczna "pizzeria" znajduje się w rejonie stołecznego uniwersytetu La Sapienza. Działa od kwietnia w ramach programu pilotażowego, bo w planach jest instalacja następnych takich maszyn.

Pizza wypiekana jest w temperaturze 380 stopni. Po zapłaceniu rozpoczyna się proces przygotowania placka o wadze 160 gramów, na który automat kładzie następnie dodatki zgodnie z zamówieniem. W menu jest pizza Margherita, pikantna Diavola, Pancetta z boczkiem oraz Margherita ai quattro formaggi, czyli z dodatkiem czterech serów.

Od 5 kwietnia do maja wypieczono w maszynie ponad tysiąc pizz. Zamawiane są przede wszystkim wieczorem, gdy ludzie spieszą się do domu po całym dniu pracy czy nauki i w nocy, kiedy lokale gastronomiczne są już zamknięte.

"Nazywamy te pizze ciekawostkami" - wyjaśnił mediom odpowiedzialny za tę inicjatywę Massimo Bucolo. Zapewnił, że przygotowywane są ze świeżych składników.

Eksperyment zaciekawił między innymi przebywających w tym rejonie Wiecznego Miasta studentów.

Dzienna liczba wypiekanych placków wynosi obecnie około 30-40.

Sporo osób przychodzi tam z ciekawości, by wziąć udział w tym nietypowym eksperymencie. Oceny wypieków są różne. Większość osób w wypowiedziach dla stołecznych mediów podkreśla, że "jak na automat, to i tak jest nieźle". Miłośnicy i znawcy pizzy dają jej 5 punktów na 10. Niektórzy mówią, że jest zbyt płaska i smakuje tak, jakby była zrobiona z ... krakersów.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz