×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Barry Callebaut Group zaskoczył rynek zmianą w zarzadzie. Kim jest nowy CEO?
Peter Feld to doświadczony lider z ponad 30-letnim doświadczeniem w czołowych światowych firmach z branży dóbr i usług konsumpcyjnych; fot. Barry Callebaut

Barry Callebaut Group zaskoczył rynek zmianą w zarzadzie. Kim jest nowy CEO?

Autor: Paulina Piwowarek Data: 05 kwietnia 2023 13:00

Rada Dyrektorów mianowała ze skutkiem natychmiastowym Niemca Petera Felda na nowego dyrektora generalnego (CEO) Barry Callebaut Group. Feld zastępuje Petera Boone'a, który ustępuje ze stanowiska z powodów osobistych - informuje portalspozywczy.pl.

Zmiana w zarządzie Barry Callebaut, największego na świecie producenta kakao i czekolady, została ogłoszona w krótkim komunikacie prasowym przed zaplanowaną konferencją Grupy dotyczącą wyników półrocznych.

Barry Callebaut - nowy CEO. Kim jest Peter Feld?

Doświadczenie Felda obejmuje duże osiągnięcia w rozwijaniu międzynarodowych biznesów - wcześniej był dyrektorem generalnym Jacobs Holding. Posiada doświadczenie przywódcze w firmach na niemal każdym kontynencie.

"Jesteśmy zachwyceni, że Peter Feld, doświadczony lider z ponad 30-letnim
doświadczeniem w czołowych światowych firmach z branży dóbr i usług konsumpcyjnych, dołącza do Barry Callebaut. Jego osiągnięcia we współpracy z międzynarodowymi markami są wyjątkowe. Ponadto posiada wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej. Ta wyjątkowa kombinacja czyni go idealną osobą do dalszego pomyślnego rozwoju Barry Callebaut, z naciskiem na zrównoważony wzrost ”- powiedział Patrick De Maeseneire, prezes zarządu.

Peter Feld zostaje dyrektorem generalnym Barry Callebaut Group ze skutkiem natychmiastowym. 

Wyniki finansowe Barry Callebaut

Grupa Barry Callebaut, wywodzący się z Belgii wiodący światowy producent wyrobów czekoladowych i kakaowych, odnotowała wielkość sprzedaży na poziomie 1 130 742 ton półroczu fiskalnym zakończonym 28 lutego 2023 r. (wzrost o prawie 3 proc. rdr.)

Przychody ze sprzedaży wyniosły 4180,7 mln funtów CHF, co oznacza wzrost o +7,9% w walutach lokalnych (+3,7% w CHF). Zysk operacyjny (EBIT) był wysoki i wyniósł 348,4 mln CHF, co oznacza wzrost o +11,0% w walutach lokalnych (+9,5% w CHF). 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz