×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Beskidy. W Wiśle powstanie 35-metrowa wieża widokowa
Wieża widokowa w Krynicy Zdroju to pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew o wysokości 49,5 m. Fot. PAP

Beskidy. W Wiśle powstanie 35-metrowa wieża widokowa

Autor: PAP Data: 20 lutego 2023 12:10

Wiosną 2023 r. rozpocznie się budowa 35-metrowej wieży widokowej na Skolnitym w Wiśle. Długość ścieżek, które na nią poprowadzą, to prawie 1 km – poinformowała Karolina Cieślar z ośrodka Skolnity. Inwestycja może być gotowa za niespełna dwa lata.

- Wieża widokowa na Skolnitym w Wiśle może zostać oddana do użytku za półtora roku do dwóch lat. Wysokość wieży będzie wynosiła 35 m, a długość ścieżek, które na nią prowadzą - blisko 1 km - powiedziała w poniedziałek (20 lutego) Karolina Cieślar.

Wieża widokowa będzie miała 6 platform widokowych

Jak podała Cieślar, konstrukcję będzie wspierało 13 wież podporowych.

- Na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii - poinformowała przedstawicielka ośrodka Skolnity, który należy do Grupy Pingwina.

Budowla zostanie wykonana z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Cieślar zaznaczyła, że zestawienie wież, ścieżek i podpór utworzy układ przestrzenny, który będzie wpisywał się w krajobraz.

- Architektura i konstrukcja obiektu stanowią rozwiązania nawiązujące do drewnianej architektury regionu - dodała. 

Obiekt będzie dostępny z poziomu terenu dla osób z niepełnosprawnościami.

- Ścieżki będą posiadały spadek 3-6 proc., dający możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim. Konstrukcja będzie dostępna dla rodzin z małymi dziećmi w wózkach" - zaznaczyła Cieślar.

Czytaj też Jak się zarządza 5* hotelem w górach? Spytaliśmy o to dyrektora Crystal Mountain w Wiśle

Mamy już wieże Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz Kurza Góra w Kurzętniku

Rzecznik prasowy Grupy Pingwina Grzegorz Lenartowicz przypomniał, że to trzecia tego typu inwestycja. Wcześniej wieże powstały w ośrodkach Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz Kurza Góra w Kurzętniku.

- Zadanie powierzamy polskim fachowcom, z którymi współpracujemy od lat i do których mamy pełne zaufanie. Są to konstruktorzy, inżynierowie, architekci i cieśle z ogromnym doświadczeniem przy tak odpowiedzialnych i wymagających budowlach - zaznaczył.

Grupa Pingwina zrzesza pięć stacji narciarskich - trzy w Małopolsce, a pozostałe w województwach śląskim i warmińsko-mazurskim. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz