×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bib Gourmand to nagroda specjalna MICHELIN. Jakie restauracje mają na nią szansę?
Symbol Bib Gourmand to wizerunek ludzika Michelin oblizującego usta. Fot. guide-michelin-com

Bib Gourmand to nagroda specjalna MICHELIN. Jakie restauracje mają na nią szansę?

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 31 marca 2023 10:15

W Przewodniku Michelin znajdują się nie tylko fine diningowe restauracje, ale też lokale, które inspektorzy docenili za najlepszy stosunek jakości do ceny. Nagroda Bib Gourmand jest przyznawana od 1997 r.

Bib Gourmand - dla jakich restauracji ta nagroda?

Jak wskazuje Przewodnik Michelin, to, co łączy restauracje Bib Gourmand, to prostszy styl gotowania. Nie ma jednak ustalonych norm, jak ma prezentować się restauracja odznaczona Bib Gourmand.

''Hunan Bistro w Nowym Jorku serwuje obfite, piekące w usta dania Hunan, w tym takie specjały, jak kwaśna fasolka szparagowa smażona z mieloną wieprzowiną, papryczkami chilli i smakowitym makaronem konjac. W Restauracji ñ w Hadze wśród pysznych opcji w menu znajdują się świeże owoce morza, pikantne papryczki chilli i dania podawane z wyrafinowanymi sosami, a także doskonały wybór serów i wędlin. A w Edosoba Hosokawa w Tokio smakołykiem jest cienkie, przygotowane al dente soba'' - wylicza Przewodnik Michelin.

Restauracja Bib Gourmand pozostawi Cię z poczuciem satysfakcji, że tak dobrze zjadłeś za tak rozsądną cenę - podkreśla wydawca Przewodnika Michelin i zapewnia, że inspektorzy spędzają tyle samo czasu na ich wyszukiwaniu, co w przypadku ''gwiazdkowych'' lokali. 

Bib Gourmand - skąd nazwa nagrody?

Bib Gourmand została nazwana tak na cześć Bibenduma, przyjaznego ''Ludzika Michelin'' i oficjalnej maskotki firmy Grupy Michelin. Symbol firmy Michelin jest jednym z najstarszych zarejestrowanych znaków towarowych. Ludzik, którego sylwetka przypomina połączone ze sobą białe opony, został zaprezentowany po raz pierwszy podczas wystawy światowej w Lyonie w 1894 r. 

Symbol Bib Gourmand, czyli wizerunek ludzika Michelin oblizującego usta po raz pierwszy pojawił się w Przewodniku Michelin w 1997 r. Odtąd - jak podkreślają wydawcy Przewodnika - jest ''latarnią morską'' dla szukających wartościowych restauracji i dobrych okazji. 

Bib Gourmand Award.

Bib Gourmand w Polsce

Restauracje w Polsce, które w marcu 2023 r. wyróżnione są Bib Gourmand to:

  • Fiorentina w Krakowie
  • Zazie w Krakowie
  • alewino w Warszawie
  • Butchery & Wine w Warszawie
  • Szóstka w 5* Hotelu Warszawa w Warszawie

Czytaj też Poznań w przewodniku Michelin? Tak, to trzecie polskie miasto, do którego przyjadą inspektorzy

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz