×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ceny noclegów w Polsce we wrześniu mają być nawet o 30 proc. niższe niż w wakacje
Noclegów na wrzesień szukają przede wszystkim pary dorosłych bez dzieci, najchętniej na pobyt 2- lub 3-dniowy. Kierunek: góry. Fot. Materiały prasowe

Ceny noclegów w Polsce we wrześniu mają być nawet o 30 proc. niższe niż w wakacje

Autor: KG/horecatrends Data: 22 sierpnia 2022 11:15

Wrzesień w polskiej turystyce to czas krótkich wyjazdów, najchętniej w góry - wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości aż 4 położone są górach.

  • We wrześniu najchętniej decydujemy się na krótkie wyjazdy w góry
  • Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości w serwisie Nocowanie.pl aż 4 położone są górach
  • Na szczycie rankingu najpopularniejszych zakwaterowań we wrześniu jest Zakopane, a za nim Karpacz
  • W pierwszej piątce są jeszcze Szczawnica i Szklarska Poręba

O ile przez ostatnie 3 miesiące ulubionym kierunkiem wyjazdów było morze i województwa pomorskie oraz zachodniopomorskie, to wśród osób planujących wyjazdy na wrzesień większym zainteresowaniem cieszą się południowe regiony kraju. 

- Studenci i osoby nieskrępowane koniecznością planowania odpoczynku w trakcie szkolnych wakacji chętnie wyjeżdżają we wrześniu, kiedy obłożenie w miejscowościach turystycznych jest mniejsze, a ceny po sezonie zaczynają spadać. Według naszych szacunków na podstawie już opłaconych zaliczek średnia cena noclegu za osobę na dobę miesiąc temu wynosiła 105 zł, we wrześniu będzie to 74 zł - mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl.

I dodaje: - Aktualnie w naszym serwisie widzimy rosnącą liczbę zapytań o możliwość zakwaterowania w terminach wrześniowych. Widać, że Polacy chcą przedłużać wakacje.

Jesienią kierunek góry

Najwięcej użytkowników zainteresowanych wrześniowym wyjazdem na terenie Polski - niemal 30 proc. - poszukuje noclegów w województwie małopolskim. Liczba zapytań o zakwaterowanie łącznie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, która jeszcze miesiąc temu stanowiła 70 proc., zmalała do 37,5 proc. Inaczej wygląda również lista najczęściej wyszukiwanych miejscowości, w okresie wakacyjnym niemal całkowicie zdominowana przez te nadmorskie. 

Wśród wyszukiwań zakwaterowania na wrzesień połowę stanowią miejscowości górskie, Władysławowo  spadło z pierwszej pozycji na szóstą, a jego miejsce zajęło Zakopane. Na drugie miejsce z szesnastego przeniósł się Karpacz. Trzecią miejscowością, w której turyści najczęściej szukają zakwaterowania, jest Kołobrzeg, czwartą Szczawnica, a piątą Szklarska Poręba.

We wrześniu najczęściej wyjeżdżamy na 2 dni

Danych serwisu Nocowanie.pl wskazują, że Polacy wolą wyjeżdżać na dłużej w miesiącach wakacyjnych. W czerwcu i lipcu ok. ¼ użytkowników szukała zakwaterowania na pobyt 7-dniowy. Na wrzesień jest to już 14 proc., natomiast ponad 20 proc. jest zainteresowane pobytem 2-dniowym, a 15 proc. trzydniowym.

O ile wcześniej co czwarty wyjeżdżający chciał zarezerwować noclegi dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci, a 16 proc. dla dwojga dorosłych z jednym dzieckiem, to na terminy wrześniowe najwięcej zapytań - aż 41 proc. - dotyczy dwojga dorosłych. 

Zakwaterowania w kwaterach i pokojach poszukuje 35 proc. turystów. Noclegu w domkach dotyczy 26 proc. wyszukiwań. Noclegami w hotelach i ośrodkach SPA jest zainteresowanych niecałe 2 proc. wyjeżdżających.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz