Partnerzy portalu
Ceny truskawek 2022. Ile trzeba zapłacić za owoce w sieciach handlowych? /fot. PAP

Ceny truskawek 2022. Ile trzeba zapłacić za owoce w sieciach handlowych?

Autor: OW Data: 23 maja 2022 14:40

Ceny truskawek na początku sezonu były dość wysokie i sięgały nawet 30 zł/kg. Obecnie podaż się zwiększa, a ceny spadają. Ile zapłacimy za owoce w sieciach handlowych?

Ceny truskawek i innych owoców budzą emocje

- Od 19 maja cena polskich truskawek wynosi 5,49 zł (za opakowanie 500 g). Od poniedziałku 23 maja do środy 25 maja klienci mogą także nabyć borówki amerykańskie w atrakcyjnej cenie 9,95zł (za opakowanie 500 g). Wiśnie i czereśnie wprowadzimy do naszego asortymentu, jak tylko nadejdzie na nie sezon w Polsce - informuje Kaufland.

W sieci Aldi ceny owoców i warzyw uzależnione są wielu czynników zewnętrznych, wśród których wymienić należy inflację, wzrost surowców, kosztów logistyki, warunki pogodowe, od których uzależniona jest obfitość plonów, czy koszt siły roboczej.

- Kupujemy owoce i warzywa od lokalnych gospodarzy. Aby zadbać o dostępność owoców i warzyw przez cały rok posługujemy się także hodowlami szklarniowymi czy eksportowanymi. Jednak w sezonie na naszych półkach zdecydowanie przeważa oferta od polskich dostawców. W okresie letnim klienci sieci chętnie sięgają po truskawki, arbuzy, morele, nektarynki czy brzoskwinie. Nietypowym owocem sezonowym dostępnym w sklepach Aldi jest physalis, czyli miechunka peruwiańska - w aktualnej ofercie dyskontu można ją kupić za 3,49 zł w opakowaniu 100 g. Smak physalisu porównuje się do agrestu, truskawki, cytryny, pomarańczy lub pomidora. W ofercie sezonowej dostępny jest także rabarbar – cena za kilogram wynosi 9,99 zł. Od 19 maja pojawiły się także brzoskwinie w cenie 8,99 zł za kilogram - informuje Aldi.

Z kolei Lidl oferuje truskawki w papierowych łubiankach. -  Od 19 maja oferujemy truskawki w cenie 11,99 zł/ 500 g/ opak. Zmieniliśmy też opakowanie polskiej truskawki na papierowe łubianki - informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

Więcej czytaj na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz