×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
ChatGPT vs. doświadczony piwowar. Kto wygrał to starcie?
ChatGPT wygrał z doświadczonym piwowarem. Tak zdecydowali konsumenci/fot. za twitter.com/9MileLegacy

ChatGPT vs. doświadczony piwowar. Kto wygrał to starcie?

Autor: Paulina Piwowarek Data: 14 maja 2023 10:44

Kanadyjski Browar Saskatoon znany z produkcji piwa rzemieślniczego, zorganizował konkurs i odkrył, że niedawno opracowana sztuczna inteligencja (AI) może mieć duże znaczenie w strategiach marketingowych branży żywności i napojów.

Receptura na piwo by ChatGPT

Nine Mile Legacy Brewing w Saskatoon wykorzystała program sztucznej inteligencji ChatGPT do wygenerowania nowej receptury piwa. Wymagało to pewnych poprawek ze strony pomocnika piwowara Luke'a Clarka, aby nadawało się do picia - jednak algorytm z powodzeniem stworzył nowe piwo dla browaru o nazwie "ROBOTS".

Clark musiał odświeżyć program ze zmianami pięć lub sześć razy, zanim ChatGPT stworzył przepis, który nadawał się do użytku. Pierwsze stworzony trunek miał do ​​40 procent zawartości alkoholu.

"Wziąłem oryginalny przepis, wziąłem wszystkie składniki, trochę je zmodyfikowałem i zmieniłem proces na nasz proces, a następnie stworzyłem z tego piwo" – powiedział 

Roboty vs. ludzie

Główny piwowar i współzałożyciel firmy, Garrett Pederson, stworzył przepis "HUMANS" i przeprowadzono konkurs z piwem "ROBOTS" o nagrodę konsumentów. Piwo stworzone przez sztuczną inteligencję wygrało w plebiscycie.

"ChatGPT absolutnie nie zastąpił ludzkiej funkcji ani wpływu, ale raczej dodał jeszcze jedno narzędzie do paska narzędzi. Bycie człowiekiem pozostaje integralną częścią, a ten głupi konkurs na piwo był świetnym medium do zastanowienia się nad relacją między człowiekiem a sztuczną inteligencją" - napisał browar na Twitterze.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz