Partnerzy portalu
Co piąty Polak świętuje swoje urodziny w restauracji lub w klubie fot. shutterstock

Co piąty Polak świętuje swoje urodziny w restauracji lub w klubie

Autor: horecatrends.pl Data: 29 sierpnia 2019 14:58

Większość z nas chętnie świętuje urodziny. Pomimo ogólnego przekonania, że imieniny są dla Polaków równie ważnym wydarzeniem, tylko co trzeci ankietowany zadeklarował celebrowanie obu tych okazji – wynika z ankiety PAYBACK Opinion Poll.

Jak się okazuje, to właśnie z rodziną najchętniej spędza urodziny aż trzy czwarte Polaków. Na wyjątkowe szaleństwa z przyjaciółmi z okazji tego dnia decyduje się mniej niż połowa ankietowanych. Huczna impreza „na mieście”? Nic z tych rzeczy. Spotkania urodzinowe organizujemy najczęściej w domu (61% wskazań). Tylko co piąty z nas świętuje ten dzień w restauracji czy klubie.

Choć jest to specjalna okazja, nie lubimy wydawać zbyt dużych sum pieniędzy. 40% respondentów skłonne jest poświęcić na ten cel od 200 do maksymalnie 500 zł. Z pewnością uroczystość w modnym lokalu wygenerowałaby znacznie większe koszty, a tylko nieliczni (14%) wydają ponad 500 zł.  

Szczególnie lubimy obchodzić swoje okrągłe urodziny. Dla ponad połowy z nas to ważny moment w życiu, który chce zapamiętać i chętnie go świętuje.

– Bardzo podobnie jest z firmami. PAYBACK obchodzi właśnie swoje 10-lecie. Z tej okazji – my również specjalnie dla naszych przyjaciół – uczestników Programu przygotowaliśmy specjalne niespodzianki. Chcielibyśmy wspólnie dzielić się urodzinową radością i zachęcać wszystkich, by dawali się nagradzać dzięki karcie PAYBACK, którą można mieć w telefonie lub w portfelu, a punkty wymieniać na nagrody lub zakupy u naszych Partnerów – mówi Katarzyna Grzywaczewska, dyrektor marketingu w PAYBACK Polska.

PAYBACK Opinion Poll badanie zostało przeprowadzone na uczestnikach Programu PAYBACK w dniach 1-4 lipca 2019 r. metodą ankiety online na grupie 643 osób. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.

PAYBACK Polska jest największym multipartnerskim Programem Bonusowym w Polsce – punkty PAYBACK aktywnie zbiera już 8,4 miliona osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz