×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Co się stało z imbirowym Gingers? Był hitem sprzedaży, teraz trudno znaleźć go na rynku
Dlaczego Gingers zniknął z rynku? - pyta Portalspozywczy.pl. Fot. za YouTube

Co się stało z imbirowym Gingers? Był hitem sprzedaży, teraz trudno znaleźć go na rynku

Autor: AT/portalspozywczy.pl Data: 14 lipca 2022 10:20 | Aktualizacja: 14 lipca 2022 10:22

Gingers był pierwszą produkowaną w Polsce masowo marką piwa o smaku imbiru. Choć produkt był hitem sprzedaży w pierwszej dekadzie XXI w., od jakiegoś czasu trudno znaleźć go w sklepach. Co stało się z Gingersem? Portalspozywczy.pl zapytał o to właściciela marki, Kompanię Piwowarską.

Gingers pojawił się w Polsce w 2003 r. jako pierwsze produkowane na dużą skalę piwo o smaku imbirowym na rynku. Producent, czyli kielecki Browar Belgia, zachwalał nowość w następujący sposób:

Kolorystyka opakowania ma sugerować orzeźwiający smak nowego produktu. Piwo dzięki imbirowi charakteryzuje się mniejszą goryczą i specyficznym aromatem. Jego podstawę stanowi tradycyjny pilsner - można przeczytać na stronie opakowania.com.pl.

Gingers zawierał 4,7 proc. alkoholu. Był sprzedawany w butelkach i puszkach o pojemności 0,5 litra. Producent nie ukrywał, że Gingers to propozycja skierowana przede wszystkim do kobiet.

Imbirowy Gingers bardzo szybko przypadł Polakom do gustu. Rynkowy debiut Gingersa branżowa prasa określała jako "spektakularny." W 2007 roku marka zanotowała w Polsce 20 proc. udziałów pod względem wartości sprzedaży w segmencie piw aromatyzowanych. W 2008 roku produkujący Gingersa Browar Belgia został przejęty przez Kompanię Piwowarską. Pod koniec drugiej dekady XXI wieku Gingersa coraz trudniej było znaleźć w sklepach. 

Czy to oznacza, że Gingers zniknął z rynku? Portalspozywczy.pl zapytał o to Kompanię Piwowarską, która potwierdziła, że zakończyła sprzedaż piwa Gingers w marcu 2020 r. i nie planuje ponownego wprowadzenia produktu na rynek. Co było przyczyną tej decyzji?

Czytaj więcej Gingers zniknął z rynku? Co stało się ze słynną marką piwa?

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz