Partnerzy portalu
Co trzeci Polak je pizzę przynajmniej raz w miesiącu (badanie) Według badań Instytutu Badań Pollster pizzę jada prawie każdy Polak (96% badanych), a co trzeci z nas wybiera ją przynajmniej raz w miesiącu. / fot. materiały prasowe

Co trzeci Polak je pizzę przynajmniej raz w miesiącu (badanie)

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 07 lipca 2021 09:28

Według badań Instytutu Badań Pollster pizzę jada prawie każdy Polak (96% badanych), a co trzeci z nas wybiera ją przynajmniej raz w miesiącu. Wśród ulubionych składników niezmiennie dominuje ser (77% odpowiedzi), chętnie jemy również pieczarki (46%), a prawie co drugi Polak oczekuje dodatku w postaci sosu pomidorowego.

Popularność pizzy potwierdzają także wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Da Grasso.

– Pizza w wyjątkowym stopniu wpisuje się w potrzeby emocjonalne różnego rodzaju konsumentów. Może być jedzona w biegu, ale także towarzyszy Polakom podczas pierwszej randki lub spotkania w biurze. Dlatego odpowiada także tym, którzy poszukują różnorodności, nowych wrażeń, oryginalnych smaków – mówi Magdalena Piróg, prezes zarządu Da Grasso.

Konsumenci coraz częściej zamawiają pizzę z dowozem. To wynika zarówno z rozwoju tego segmentu, jak i ze zmian w stylu życia respondentów uczestniczących w badaniu. Z tego rozwiązania korzysta dziś już 40% miłośników pizzy. Problemem pozostaje bezpieczeństwo w restauracjach. Obecna, postcovidowa sytuacja wytworzyła w konsumentach obawy: nadal jedynie 41% z nas czuje się bezpiecznie w restauracji.

– Na kryzysy mamy jedną, podstawową receptę - działamy, robimy swoje, cierpliwie czekamy i jesteśmy konsekwentni. Naszym atutem jest to, że działamy w grupie. Utrzymanie stabilności w tak trudnym momencie to zasługa całej sieci i wszystkich, którzy z nią są związani – podsumowuje Magdalena Piróg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz