Partnerzy portalu
Coca-Cola, PepsiCo, Nestlé - to oni wytwarzają najwięcej plastikowych odpadów na świecie Coca-Cola, PepsiCo i Nestlé wytwarzają najwięcej plastikowych odpadów na świecie/ fot. shutterstock

Coca-Cola, PepsiCo, Nestlé - to oni wytwarzają najwięcej plastikowych odpadów na świecie

Autor: Forsal.pl Data: 21 stycznia 2021 15:25

Trzeci rok z rzędu Coca-Cola, PepsiCo i Nestlé wytwarzają najwięcej plastikowych odpadów na świecie – informuje Wilderness Society za "Guardianem". Według corocznego audytu przeprowadzanego przez globalny ruch na rzecz ochrony środowiska Break Free From Plastic, te trzy duże firmy nie poczyniły żadnych postępów w redukcji odpadów z tworzyw sztucznych.

Jak podaje Forsal.pl, tuż za podium znalazł się Unilever. Następna na liście jest Mondelez International.

W badaniu wzięło udział prawie 15 tys. wolontariuszy z organizacji Break Free From Plastic. Zbadali oni łącznie 346 494 sztuki odpadów plastikowych w 55 krajach. 63 proc. skontrolowanych produktów nadal miało rozpoznawalną markę. Sama Coca-Cola jest większym zanieczyszczeniem tworzyw sztucznych niż jej konkurent, PepsiCo i Nestlé razem wzięte. Wolontariusze zidentyfikowali marki Coca-Coli w 13 834 kawałkach odpadów plastikowych, marki PepsiCo – w 5 155, a Nestlé – w 8 633 kawałkach.

Więcej czytaj na forsal.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz