×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czy Korea Południowa zakaże jedzenia mięsa psów?
Mięso z psów od dawna jest częścią kuchni południowokoreańskiej; fot. shutterstock

Czy Korea Południowa zakaże jedzenia mięsa psów?

Autor: portalspozywczy.pl Data: 28 września 2021 12:51 | Aktualizacja: 28 września 2021 12:52

Prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, podniósł temat zakazu jedzenia psów w tym kraju. Obecne przepisy zakazują okrutnego uboju psów i kotów, ale nie regulują kwestii samej konsumpcji.

Mięso z psów

Mięso z psów od dawna jest częścią kuchni południowokoreańskiej. W tym kraju wciąż zjada się ok. 1 mln psów rocznie, ale w ostatnich latach konsumpcja tego rodzaju mięsa spada, ponieważ coraz więcej osób traktuje te zwierzęta jako towarzyszy, a nie zwierzęta gospodarskie.

W Korei Południowej jedzenie psiny jest swoistym tabu wśród młodszych pokoleń. Jednocześnie rośnie presja ze strony obrońców praw zwierząt, aby prawnie uregulować ten temat.

- Czy nie nadszedł czas, aby rozważnie rozważyć zakaz spożywania psiego mięsa? - zapytał prezydent Korei Południowej Moon-Jae-in premiera Kim Boo-kyuma podczas cotygodniowego spotkania.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu w 2018 r. koreańskie władze przeprowadziły akcję przeciwko hodowlom psów na mięso i podającym je restauracjom powołując się na przepisy dotyczące higieny.

Więcej w serwisie portalpozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz