Partnerzy portalu
Daniel Craig reklamuje wódkę Belvedere Daniel Craig w reklamie wódki Belvedere. / fot. screen z YouTube.com

Daniel Craig reklamuje wódkę Belvedere

Autor: oprac. JS Data: 14 listopada 2022 13:35

Daniel Craig wziął udział w globalnej kampanii reklamowej wódki Belvedere. Odtwórca roli Jamesa Bonda wystąpił w najnowszym spocie reklamowym wyreżyserowanym przez Taikę Waititiego, który w 2020 roku odebrał Oscara za scenariusz do "Jojo Rabbit".

Daniel Craig w reklamie wódki Belvedere

Belvedere, pierwsza na świecie wódka klasy super premium, odsłania spektakularną kampanię z udziałem cenionego przez krytyków aktora Daniela Craiga. Wyreżyserowana przez nagrodzonego Nagrodą Akademii reżysera Taika Waititi, nieoczekiwana, zabawna i inspirująca współpraca ujawnia talent Craiga do zaskakiwania.

Odważna i pełna buntowniczej energii kampania łączy ze sobą nadzwyczajną społeczność twórców. Craig został umiejętnie i humorystycznie poprowadzony przez słynnego choreografa JaQuela Knighta, do utworu napisanego i wykonanego przez światowej sławy gwiazdy Ritę Orę i Giggsa. Za produkcję odpowiedzialni są twórcy takich hitów, jak Invisible Men, Bandits czy Hungry Man. Zdjęcia do kampanii zostały wykonane przez ikonę fotografii Juergena Tellera w tym samym apartamencie, w którym rozgrywa się wielki finał filmu, natomiast Christine Centenera zadbała o nowoczesną i prostą stylizację sesji.

Bond oczami Taikę Waititiego, czyli co robi Daniel Craig w reklamie Belvedere?

Unikalna wizja Waititi pokazuje, jak może wyglądać życie, gdy kamery zostają wyłączone. Craig wychodzi z tłumu i przechodzi przez słynny paryski most Pont Neuf. Zawadiacko przemyka przez lobby, korytarze i dach luksusowego hotelu Cheval Blanc Paris, ani na moment nie tracąc rytmu. W końcu, z pozorną beztroską, aktor wchodzi do zachwycającego apartamentu, gdzie tanecznym krokiem zmierza do baru Belvedere. W momencie, gdy ma zamiar wziąć łyk schłodzonego trunku, rozlega się okrzyk reżysera z off’u: „cięcie!”, po czym na ekranie pojawia się Taika Waitit i prosi Craiga o powtórzenie sceny.

Globalny start kampanii miał miejsce na Times Square 9 listopada o 18:00 czasu lokalnego, w kolejnych tygodniach kampania pojawi się na kluczowych rynkach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii i Polsce.

O Belvedere

Wykonana z polskiego żyta, krystalicznie czystej wody i destylowana ogniem, Belvedere jest produkowana w jednej z najdłużej działających na świecie polskich destylarni, która wytwarza wódkę od 1910 roku.

Mistrzowie Destylarni Belvedere czerpią swoją wiedzę z 600-letniej polskiej historii produkcji wódki. Wytwarzają żytnią wódkę o wyrazistym smaku i charakterze. Belvedere to elegancka wódka, w której odnajdziesz smak migdałów, wanilii i białego pieprzu. To wódka o słodkim, aksamitnym posmaku i gładkim, czystym finiszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz