Partnerzy portalu
David Gaboriaud: trendem jest odchodzenie od jedzenia mięsa Ludzie będą odchodzić dalej od mięsa na rzecz warzyw – powiedział w rozmowie z Horecatrends.pl David Gaboriaud. / fot. PTWP

David Gaboriaud: trendem jest odchodzenie od jedzenia mięsa

Autor: Jakub Szymanek Data: 09 lipca 2021 11:27

Mięso bywa tańsze od warzyw, więc ciężko namówić ludzi do zmiany nawyków żywieniowych i tego, żeby zamiast mięsa wybierali warzywa. Ale mimo tego myślę, że ludzie będą odchodzić dalej od mięsa na rzecz warzyw – powiedział w rozmowie z Horecatrends.pl David Gaboriaud.

Jakub Szymanek: Polacy coraz częściej rezygnują z jedzenia mięsa i stawiają na dania roślinne. Jak oceniasz ten trend?

David Gaboriaud: Rzeczywiście trendem jest odchodzenie od jedzenia mięsa na co dzień i ograniczenie konsumpcji na rzecz znalezienia lepszej jakości mięsa lub zostawienia na przykład wyłącznie na weekend. Mamy lato, sezon grillowy, a Polacy uwielbiają grillować karkówki czy kiełbaski. Natomiast widać po różnych badaniach, że zwłaszcza młodzi ludzie decydują się na ograniczanie mięsa lub przejście na wegetarianizm lub weganizm.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej restauracji, zwłaszcza w dużych polskich miastach, ale i mniejszych, wprowadza do swojego menu propozycje wegetariańskie i wegańskie. Także w sklepach wielkoformatowych, średnich i convenience jest coraz większa oferta dań gotowych dla wegan i wegetarian. Widzę, że jest trend odchodzenia od mięsa, ale pamiętajmy, że żyjemy w kraju, który ma prawie 40 milionów obywateli i ciężko, żeby wszyscy nagle zmienili swoje nawyki, a Polak średnio konsumuje do 60 kg mięsa rocznie, co jest dużo więcej niż wskazują wskaźniki WHO.

Nadal w Polsce króluje drób i wieprzowina. Mięso bywa tańsze od warzyw, więc ciężko namówić ludzi do zmiany nawyków żywieniowych i tego, żeby zamiast mięsa wybierali warzywa. Ale mimo tego myślę, że ludzie będą odchodzić dalej od mięsa na rzecz warzyw.

Czytaj również: David Gaboriaud: cena kluczowym czynnikiem przy wyborze lokalu (wywiad)

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz