Partnerzy portalu
Długi weekend czerwcowy ma być droższy niż majówka. Ile wyniesie średni koszt wyjazdu? Na długi weekend czerwcowy Polacy najchętniej wybiorą się nad morze. Na zdjęciu: Międzyzdroje. Fot. PAP

Długi weekend czerwcowy ma być droższy niż majówka. Ile wyniesie średni koszt wyjazdu?

Autor: Oprac. KG Data: 18 maja 2022 11:05

Ulubionym kierunkiem Polaków na długi weekend czerwcowy będą województwa pomorskie i zachodniopomorskie - wynika z danych Nocowanie.pl. Za czerwcowy wyjazd zapłacimy więcej niż za majówkę - średnio 1136 zł.

  • Długi weekend w czerwcu przypada na 16-19 czerwca
  • Z danych serwisu Nocowanie.pl wynika, że Polacy najchętniej na długi weekend czerwcowy wybiorą się nad morze
  • Zainteresowanie wyjazdami do miast w długi weekend czerwcowy jest niewielkie
  • Najpopularniejsze jest Zakopane, ale dotyczy go niewiele ponad 4 proc. zapytań

Jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl, liczba osób zainteresowanych wyjazdem w długi weekend czerwcowy wynosi już ponad 61 tys. i jest o 46 proc. większa niż rok temu oraz aż o 30 proc. większa niż w analogicznym okresie przed długim weekendem majowym.

Na podstawie wysokości opłaconych dotychczas zaliczek można szacować, że średni koszt wyjazdu wyniesie 1136 zł. 

Długi weekend w czerwcu - gdzie wybierają się Polacy?

Podczas majówki największym zainteresowaniem cieszyły się rejony górskie, ale teraz czas na morze według danych Nocowanie.pl - 25 proc. szystkich wyszukiwań zakwaterowania w czasie długiego weekendu w czerwcu dotyczy województwa pomorskiego, a 20 proc. zachodniopomorskiego. Trzecie pod tym względem jest województwo małopolskie (15 proc. zapytań), czwarte dolnośląskie (13 proc. zapytań) a piąte podkarpackie (8,5 proc. zapytań). 

Wśród miast najpopularniejsze jest Zakopane, ale dotyczy go tylko 4,3 proc. zapytań. W dalszej kolejności zainteresowaniem turystów cieszą się Karpacz (4 proc. zapytań), Poznań (3,5 proc. zapytań), Krynica Morska (2,5 proc. zapytań) i Szczawnica (2 proc. zapytań).  

Ceny w czerwcu wyższe niż w majówkę

Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl wskazuje, że na długi weekend czerwcowy Polacy planują wypoczynek na łonie natury. Osób szukających zakwaterowania w większych miejscowościach jest niewiele. 

- Chociaż bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się województwa nadmorskie, to bardzo niewiele wyszukiwań dotyczy miast czy bardziej znanych ośrodków. Tylko 2 proc. turystów szuka noclegów w Gdańsku czy Władysławowie, 1,5 proc. w Kołobrzegu i Świnoujściu, a zaledwie 1 proc. w Sopocie. W dodatku widać wzrost cen w stosunku do weekendu majowego. Na podstawie oszacowanej przez nas średniej ceny wyjazdu możemy stwierdzić, że średni koszt za osobę wyniesie 88 zł na dobę, podczas gdy w czasie majówki było to 82 zł - informuje Tomasz Zaniewski.

Długi weekend czerwcowy  - na ile dni wyjedziemy?

Blisko połowa osób poszukujących noclegu na długi weekend czerwcowy - 46 proc. - jest zainteresowana wyjazdem trzydniowym. Zakwaterowania na wyjazd czterodniowy szuka. 21 proc. osób. Tylko na dwa dni chce wyjechać 13,5 proc. turystów, a na 5 dni zaledwie 3,5 proc. Aż ¼ zapytań dotyczy zakwaterowania dla dwojga dorosłych bez dzieci. Tylko 16 proc. dotyczy dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci, a 12,5 proc. dwojga dorosłych z jednym dzieckiem.

Nieco ponad ⅓ wyjeżdżających szuka noclegów w kwaterach i pokojach, a 28 proc. jest zainteresowanych domkami. Na trzecim miejscu znalazły się apartamenty, których dotyczy 15,5 proc. zapytań, a na czwartym pensjonaty (7,5 proc.) Piąte miejsce zajmują gospodarstwa agroturystyczne - 4 proc. zapytań. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz