×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Długi weekend. Które sklepy będą otwarte?
Długi weekend sierpniowy: Które sklepy będą otwarte?/fot. shutterstock

Długi weekend. Które sklepy będą otwarte?

Autor: OW Data: 13 sierpnia 2022 12:43 | Aktualizacja: 15 sierpnia 2022 13:23

15 sierpnia wypada w tym roku w poniedziałek. To dzień ustawowo wolny od pracy. Jak będą czynne sklepy?

Długi weekend sierpniowy: Które sklepy będą otwarte?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, zamknięte są galerie i parki handlowe oraz sklepy, w których zatrudnieni są pracownicy. Nie zrobimy więc zakupów w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Netto, Dino, Aldi oraz w hipermarket sieci Carrefour i Kaufland.

15 sierpnia - czy wtedy można zrobić zakupy?

W dni ustawowo wolne od pracy handel detaliczny mogą prowadzić rolnicy. Czynne są też wtedy piekarnie, cukiernie i lodziarnie. Żywność można też nabyć na wielu stacjach paliw oraz w całodobowych sklepach samoobsługowych.

Ustawodawca dopuszcza też otworzenie sklepu w święta, jeśli "handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek". A takich sklepów jest sporo. Między innymi większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek.

Sklepy Intermarché są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy sami decydują o godzinach otwarć poszczególnych placówek i dostosowują je do lokalnych warunków. Podobnie godziny działalności placówek partnerskich Grupy Chorten uzależnione są od indywidualnej decyzji właścicieli sklepów. Również decyzja o otwarciu franczyzowych sklepów Carrefour Express  pozostaje w gestii franczyzobiorców.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz