Partnerzy portalu
Dzięki aplikacji TikTok rośnie sprzedaż sera feta w USA Rośnie sprzedaż sera feta w USA - dzięki aplikacji TikTok/ fot. shutterstock

Dzięki aplikacji TikTok rośnie sprzedaż sera feta w USA

Autor: www.nytimes.com/ marketingprzykawie.pl Data: 03 marca 2021 12:48

Na początku 2021 r. na TikToku w USA na popularności zaczął zyskiwać przepis na zapiekany makaron z pomidorami i serem feta. W niektórych miejscach brakuje nawet tego greckiego produktu - informuje marketingprzykawie.pl.

Z początkiem 2021 r. na TikToku w USA na popularności zaczął zyskiwać przepis na zapiekany makaron z pomidorami i serem feta. Zainteresowanie jest tak duże, że w niektórych miejscach brakuje już tego greckiego produktu.

Po raz pierwszy o przepisie głośno zrobiło się w 2018 r., gdy fińska blogerka kulinarna Jenni Hayrinen przygotowała uunifetapastę, czyli fińską pastę z pieczonej w piekarniku fety.

W połowie lutego feta była numerem 1 wśród wyszukiwanych haseł w aplikacji Instacart służącej do dostarczania artykułów spożywczych. Jak podaje serwis The Charlotte Observer, w lokalnych sklepach tymczasowo brakuje fety. Popyt wzrósł o 200% – powiedziała Danna Robinson, rzeczniczka sieci marketów Harris Teeter, która ma ponad 230 sklepów w siedmiu stanach.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz