×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dzień Św. Patryka w tym roku w cieniu koronawirusa
17 marca to Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii; fot. pixabay.com/JillWellington

Dzień Św. Patryka w tym roku w cieniu koronawirusa

Autor: portalspozywczy.pl Data: 17 marca 2020 18:43

17 marca obchodzimy co roku Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, ale bardziej kojarzony jest przede wszystkim z piciem piwa. To irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone jest nie tylko w Irlandii, ale w wielu krajach na świecie jak święto piwa. Zazwyczaj celebruje je na świecie ok. 70 mln osób w restauracjach, pubach, barach czy w domach. Jednak w tym roku jest zupełnie inaczej.

W związku z pandemią koronawirusa na świecie, w tym także w Polsce (pierwszy przypadek osoby zakażonej COVID-19 został w Polsce wykryty 4 marca 2020 r.) ogromna liczba osób przebywa w szpitalach, tysiące jest objętych kwarantanną domową, a wiele osób zmarło.

W Polsce, a także np. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii czy Francji pozamykane są restauracje, bary i puby. Bowiem Europa stała się teraz – po Chinach – światowym epicentrum koronawirusa. I z tego powodu Polacy i obywatele innych europejskich krajów będą zmuszeni świętować Dzień św. Patryka w domach – o ile będą mogli zrobić zakupy.

W Polsce ograniczone została też działalność galerii handlowych, gdzie mogą być otwarte jedynie sklepy spożywcze oraz apteki. Pozostałe sklepy są zamknięte, a polski rząd nawołuje do pozostania w domach i tym którzy mogą – zaleca pracę zdalną. Zamknięte są też m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, teatry i kina. W Polsce rząd ogłosił 13 marca stan zagrożenia epidemicznego i został wprowadzony zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Odwoływane są wszelkie imprezy.

Całość na portalspozywczy.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz