Dzisiaj Dzień Naleśnika. Uber Eats: Polacy pokochali pancakes!www.horecatrends.pl/ informacja prasowa - 25 lutego 2020 13:27


Jak pokazują dane Uber Eats, Polacy są w czołówce państw najchętniej zamawiających naleśniki. A 25 lutego obchodzimy właśnie Dzień Naleśnika.Święto Naleśnika tradycyjnie poprzedza Środę Popielcową. W Polsce to Tłusty Czwartek zwiastuje pożegnanie karnawału i obfituje w słodkie przyjemności, jednak jak pokazują dane Uber Eats, naleśniki podążają za pączkami. W 2019 roku zamówiliśmy za pośrednictwem aplikacji Uber Eats o 110% więcej naleśników niż w roku poprzednim.

{instagram;https://www.instagram.com/p/B8-3VgOpPUf/}

Na słodko lub z twistem

Klasyczny z serem lub z dżemem jak w czasach dzieciństwa? Niekoniecznie. Na liście najchętniej zamawianych dodatków królują słodycze, ale nie zabrakło też niespodzianek:

1.     Nutella

2.     Czekolada

3.     Bita śmietana

4.     Ser żółty

5.     Syrop

6.     Banan

7.     Mascarpone

8.     Cukier

9.     Cebula

10.  Kurczak

Z roku na rok naleśniki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zamawiamy francuskie crepes, amerykańskie pancakes, meksykańskie tortille w wielu wariantach. Od startu usługi Uber Eats w Polsce, w 2017 roku, liczba zamówień wzrosła aż 10-krotnie, a w całym regionie Europy Środkowo Wschodniej 18-krotnie.

{instagram;https://www.instagram.com/p/B8-3lwQoxid/}

W wyborze naleśników ogranicza nas jedynie własna inwencja - rekordzista zamówił naleśnika aż z 12 dodatkami!

W Polsce usługa Uber Eats działa 3 lata. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 20 miastach w Polsce. Oprócz stolicy, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce oraz Radom. Polska jest jednym z największych rynków dla Uber Eats w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 650 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

{instagram;https://www.instagram.com/p/B8_VQMRH48m/}