×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
EEC: Zielona transformacja i roślinne menu na kongresie
EEC: Zielona transformacja i roślinne menu na kongresie; fot. PTWP

EEC: Zielona transformacja i roślinne menu na kongresie

Autor: AW Data: 25 kwietnia 2022 08:00

25 kwietnia ruszył XIV Europejski Kongres Gospodarczy. Program obejmuje blisko 150 debat, a wśród nich sesje o rynku spożywczym, handlu, franczyzie i Zielonym Ładzie. Menu kongresu w tym roku również poszło w zieloną stronę. W strefach lunchowych pojawią się roślinne zamienniki mięsa. Będą to produkty pochodzące z polskiej rodzinnej marki Dobra Kaloria.

Zielona transformacja to ważny temat XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach. W tym roku będziemy nie tylko rozmawiać o tym podczas debat (Zobacz agendę EEC), ale także wprowadzimy nowości w strefie lunchowej w postaci roślinnych zamienników mięsa od polskiej rodzinnej marki Dobra Kaloria, która odpowiada za część menu trzydniowego wydarzenia.

- Rosnący trend roślinnego menu obserwujemy od lat. Nasze podejście do cateringu w czasie wydarzeń to naturalna odpowiedź na potrzeby uczestników, którzy oczekują innych proporcji między propozycjami mięsnymi a wegetariańskimi i wegańskimi niż przed laty. W kwestiach roślinnego menu w tym roku współpracujemy podczas kongresu z polską marką Dobra Kaloria oraz sprawdzonymi catererami Międzynarodowego Centrum Kongresowego - mówi Marta Dobrzańska, rzeczniczka prasowa Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Menu Dobrej Kalorii na EEC

Wśród potraw, które dostępne będą w strefach lunchowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego, pojawią się m.in. wegańskie i wegetariańskie dania Dobrej Kalorii:

Pierwszego dnia będą to Lasagne z a'la roślinnym mięsem wołowym oraz Papryka faszerowana roślinnym a'la mięsem. 

Drugiego dnia kongresu: Kotleciki wegańskie o smaku ryby w sosie pomidorowym ze świeżą bazylią oraz Wegańskie burgery o smaku kurczaka.

Trzeciego dnia kongresu w strefach lunchowych pojawi się Roślinny Gyros z kurkumą, koprem włoskim, cynamonem i imbirem.

Dania będą dostępne w strefach PREMIUM oraz VIP.

Karolina Kubara prelegentką EEC 2022

Karolina Kubara, współwłaścicielka rodzinnej firmy Kubara produkującej żywność pod marką Dobra Kaloria, będzie prelegentką debaty "Zrównoważona produkcja żywności", która odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. w godz. 11.30-13.00.

Podczas dyskusji porozmawiamy m.in. o unijnej strategii „Od pola do stołu”. Jaki może być jej spodziewany wpływ na polski sektor spożywczy? Nie jest tajemnicą, że część organizacji rolniczych i branżowych ma poważne wątpliwości na temat konsekwencji wprowadzenia Zielonego Ładu dla Polski. Czy pandemia i wojna w Ukrainie nie powinny opóźnić wdrażania tych ogromnych zmian czy też jest to właśnie dobry moment na przyspieszenie zielonej transformacji?

Poruszymy także tematykę rolnictwa zrównoważonego i ekologicznego oraz fairtrade - czy jest to nowe must have produkcji spożywczej? Czy produkcja ekologiczna lub bardziej zrównoważona może być dziś opłacalna ekonomicznie? Czy pandemia i inflacja nie zatrzymają rozwoju rynku ek0-żywności w Polsce? Porozmawiamy także o gospodarce cyrkularnej w branży spożywczej. 

Nie zabraknie także odniesień do aktualnej sytuacji rynkowej. Sektor spożywczy mierzy się z olbrzymim wzrostem kosztów energii, pracy i opakowań, a rosyjska agresja na Ukrainę dodatkowo podnosi ceny wielu surowców. Z drugiej strony ponad dwa miliony uchodźców z Ukrainy, które napłynęły do Polski mogą być szansą dla sektora spożywczego, zarówno jako nowi konsumenci, jak również pracownicy.

Europejski Kongres Gospodarczy: blisko 150 debat

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. Agenda 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przeszła gruntowną zmianę, pojawiły się w niej nowe sesje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia związane z sytuacją w Ukrainie.

Program obejmuje blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijają pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie. 

- Podjęliśmy decyzję o aktualizacji tegorocznego programu, dopasowując go do bezprecedensowego wyzwania, wobec którego stanęła Europa. Kwietniowy Kongres jest okazją do omówienia kluczowych problemów związanych z sytuacją w Ukrainie, a wnioski z dyskusji mogą stać się fundamentem tworzenia planów na najbliższą przyszłość i tych długoterminowych - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz