Partnerzy portalu
Ekologia i weganizm motywem przewodnim tegorocznej gali rozdania Oscarów 92. gala rozdania Oscarów, która odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego; fot. shutterstock.com

Ekologia i weganizm motywem przewodnim tegorocznej gali rozdania Oscarów

Autor: www.horecatrends.pl Data: 03 lutego 2020 13:40

92. gala rozdania Oscarów, która odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Hollywood, będzie zdominowany przez temat ekologii. W planach jest rezygnacja z plastikowych butelek i wegańskie menu.

Podczas gali, a także poprzedzającego ją obiadu dla nominowanych, zaserwowane zostaną wyłącznie dania wegańskie. Wyjątkiem będzie impreza The Governors Ball, która odbywa się tuż po Oscarach – tam jednak 70% całego menu będzie roślinne, a jedynie pozostałe 30% przygotowane zostanie na bazie produktów zwierzęcych. O tę część przyjęcia gali zadba oczywiście słynny Wolfgang Puck. 

Decyzja ta wynika także z przejścia oscarowej agencji talentów WME na menu wegańskie. WME reprezentuje gwiazdę "Jokera" Joaquin'a Phoenix, który jest nominowany do Oscara dla najlepszego aktora i jest oczekiwanym zwycięzcą. Według doniesień Phoenix współpracował z Hollywood Foreign Press (HFP) w menu Złotych Globów. On i jego narzeczona, aktorka Rooney Mara, są długoletnimi weganami i działaczami na rzecz praw zwierząt.

Aktorzy i działacze związani z Oscarami podkreślają konieczność podjęcia konkretnych działań prośrodowiskowych. Niektórzy - jak wspomniany już Joaquin Phoenix - deklarują, że na wszystkich wydarzeniach w tym sezonie pojawią się w jednej kreacji / garniturze.

Akademia Filmowa oświadczyła, że chce i będzie wspierać naszą planetę. Przez ostatnią dekadę Akademia dążyła do zmniejszenia śladu węglowego. - W dalszym ciągu rozszerzamy nasz plan zrównoważonego rozwoju, a jego ostatecznym celem jest uzyskanie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz