×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Escola chce pozyskać 2 mln zł na rozwój aplikacji Frivo do zamawiania drinków i jedzenia
Escola zamierza pozyskać inwestora dla swojej spółki zależnej adresowanej do biznesu HoReCa/fot. materiały prasowe

Escola chce pozyskać 2 mln zł na rozwój aplikacji Frivo do zamawiania drinków i jedzenia

Autor: oprac. MB Data: 10 maja 2022 14:19

Escola prowadzi rozmowy z inwestorami na temat pozyskania środków na dalszy rozwój spółki Frivo, która tworzy aplikację do zamawiania drinków i jedzenia dla barów, restauracji i biznesu HoReCa. W zamian oferowanych jest 20 proc. udziałów za 2 mln zł.

Po 10 miesiącach od startu aplikacji Frivo rozwiązanie zostało wdrożone w 15 lokalach, które tygodniowo realizują blisko 2000 zamówień. Średni wzrost liczby zamówień poprzez aplikację to 20 proc. m/m.

Escola chce pozyskać 2 mln zł od inwestorów na rozwój Frivo

Aplikacja Frivo rozwijana jest przez Frivo Sp. z o.o, spółkę zależną Grupy Kapitałowej Escola, w skład której wchodzą aplikacja Meetinga.com, platforma e-learnignowa Wellms.io, platforma kursów on-line MyVOD.io oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com.

– Rozwijamy Frivo na bardzo skalowalnym rynku. Według analiz rynek HoReCa będzie warty w przyszłym roku blisko 30 mld zł, a rynek dowozów jedzenia, o który rozwiniemy naszą aplikację jest wyceniany na 9 mld zł. Wdrożyliśmy aplikację w 15 lokalach i notujemy duże wzrosty miesięczne w zamówieniach. Niedługo wdrożymy też aplikację w formie kiosków samoobsługowych – przyznaje Daniel Parzych, prezes Frivo.

Oprogramowanie oferowane jest w formie SaaS. - Nasi klienci płacą stałą stawkę abonamentową i procent od pozyskanego przez nas zamówienia. W kontekście ostatnich wydarzeń z branży, na przykładzie inwestycji WP Holding w Restaumatic widzimy szansę również dla siebie. Jestem przekonany, że Frivo może zawalczyć o część rynku aplikacji dla barów, restauracji i zamawiania jedzenia – dodaje Daniel Parzych, prezes Frivo.

W rozwoju spółki zależnej ma pomóc pozyskanie inwestora. Dlatego Frivo rozmawia obecnie z kilkoma podmiotami branżowymi i funduszami inwestycyjnymi. Firma zamierza pozyskać inwestora w zamian za 20 proc. udziałów w biznesie, co daje wycenę spółki na poziomie 10 mln zł.

- W 2021 roku przeprowadziliśmy kilka akwizycji i rozwijaliśmy nasze dotychczasowe rozwiązania. Pozyskanie inwestora dla Frivo to rozwój w kierunku dywersyfikacji naszej grupy kapitałowej. Nie wykluczamy, że w przyszłości budowanie nowych, możliwych do szybkiego skalowania spółek nie zajmie znacznej części naszej działalności. Rozwój nowych spółek zależnych to także okazja do zwiększenia kapitalizacji i wygenerowania nowych ścieżek biznesowych – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Escola podtrzymuje zamiar debiutu na rynku NewConnect w 2022 roku.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz