Partnerzy portalu
Festiwal Piwowarów Domowych startuje11 czerwca Festiwal Piwowarów Domowych odbędzie się 11 czerwca

Festiwal Piwowarów Domowych startuje11 czerwca

Autor: oprac. AW Data: 09 czerwca 2022 14:29

Po dwóch zakończonych sukcesem edycjach Festiwal Piwowarów Domowych wraca 11 czerwca br. Tegoroczna odsłona wydarzenia, podobnie jak poprzednie, odbędzie się w Warszawie, w MCTK Expo XXI.

Festiwal Piwowarów Domowych 11 czerwca 2022

Celem FPD jest zaprezentowanie szerokiej publiczności bogatego i różnorodnego świata piwa domowego, a także piwowarstwa jako pasjonującego hobby.

Na początku ubiegłej dekady to właśnie w kuchniach piwowarów-hobbystów w całej Polsce zapoczątkowana została piwna rewolucja, skutkująca dynamicznym rozwojem browarów rzemieślniczych i szeroką ofertą piw kraftowych w bardzo zróżnicowanych stylach.

Warzenie w domu było i jest częstą ścieżką, na której swój rozwój rozpoczynają zawodowi piwowarzy-rzemieślnicy.

Mimo niedługiego stażu FPD stał się jednym z największych europejskich wydarzeń poświęconych w całości piwowarstwu domowemu. W czasie tegorocznej edycji 63 piwowarów domowych Polski i zagranicy zaprezentuje ponad 200 piw. Będą z nami także piwowarzy z Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Macedonii Północnej, Norwegii i Włoch.

Goście wydarzenia w ramach zakupionego biletu otrzymają szkło degustacyjne i możliwość spróbowania wszystkich piw przygotowanych przez wystawców - od klasyki, przez style nowofalowe, aż po eksperymentalne warki z niezwykłymi dodatkami. Autorami piw są najlepsi piwowarzy domowi z całej Polski i Europy - laureaci konkursów i zwycięzcy bitew piwnych. Na najlepsze piwa oraz stoiska festiwalu uczestnicy będą mogli zagłosować w aplikacji, a ich faworyci zdobędą atrakcyjne nagrody.

Na FPD nie zabraknie atrakcji dodatkowych: prelekcji i warsztatów tematycznych, pokazów na stoiskach naszych partnerów w branży piwnej, strefy food trucków, muzyki i relaksu. Wieczorem na scenie głównej poznamy wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych, które odbyły się w dniach 26-28 maja br. Planujemy także akcję charytatywną na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy. Bilety na Festiwal są dostępne na stronie fpd.pspd.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz