×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Festiwal Wina Pomorza Zachodniego rozpocznie się 20 maja
fot. Winnice Pomorza Zachodniego

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego rozpocznie się 20 maja

Autor: PAP Data: 11 maja 2022 14:17

Degustacja win z Pomorza Zachodniego oraz specjalnie przygotowanych potraw, a także prelekcje na temat winiarstwa zaplanowano podczas drugiego Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. Impreza rozpocznie się 20 maja na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

"Mamy już na Pomorzu Zachodnim kilkanaście winnic, ale wiemy, że kolejni zainteresowani (…) podpatrują naszych pionierów i pewnie możemy się spodziewać dalszego rozwoju winiarstwa. My temu kibicujemy, bo jest to element uzupełnienia naszej ciekawej oferty i wzbogacenia - i tak już, uważam, bogatych - smaków Pomorza Zachodniego" - powiedział w środę podczas briefingu prasowego marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Organizatorzy zdecydowali się na kolejne wydarzenie po - jak wskazali - "spektakularnym sukcesie frekwencyjno-rozrywkowym" pierwszej takiej imprezie w listopadzie ub.r. W ciągu dwóch dni festiwalu dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odwiedziło wówczas ponad 5 tys. osób.

Jak przekazano, impreza ma na celu "promowanie regionalnych win z winogron, popularyzację szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integrację branży winiarskiej".

"Dbamy też o kulturę spożywania tego trunku, więc nie wyobrażamy sobie, żeby wino było spożywane nie w naczyniu do tego przeznaczonym, tak że specjalnie na tę okazję będzie można nabyć kieliszek festiwalowy, a dla tych osób, które nie będą chciały tego zrobić, będzie funkcjonowała wypożyczalnia kieliszków. I oczywiście - można przyjść z własnym kieliszkiem" - powiedziała Marta Sidorkiewicz ze Stowarzyszenia "Winnice Pomorza Zachodniego".

Wśród atrakcji znalazła się nie tylko degustacja regionalnych win z dziesięciu zachodniopomorskich winnic, ale też specjalnie przygotowana oferta gastronomiczna w foodtruckach oraz regionalne przekąski. Planowane są też prelekcje związane z winiarstwem i enoturystyką oraz koncerty.

Festiwal rozpocznie się w piątek 20 maja i potrwa do niedzieli 22 maja. Wstęp będzie bezpłatny.

emb/ dki/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz