×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Francja zakazuje restauracjom oferowania dzieciom plastikowych gadżetów
Restauracje typu fast-food we Francji nie będą mogły oferować dzieciom plastikowych gadżetów. Fot. Shutterstock

Francja zakazuje restauracjom oferowania dzieciom plastikowych gadżetów

Autor: PAP Data: 02 stycznia 2022 11:00 | Aktualizacja: 02 stycznia 2022 11:04

Ubrania, meble, produkty higieniczne i kosmetyczne, sprzęty elektryczne i elektroniczne nie mogą być od 1 stycznia we Francji niszczone przez producentów i dystrybutorów, jeśli nie uda się ich sprzedać. Restauracje typu fast-food nie będą mogły oferować dzieciom plastikowych gadżetów.

Organizacje charytatywne liczą na to, że dzięki nowemu prawu trafi do nich więcej towarów, ponieważ producenci i sklepy będą musiały się ich pozbywać nie niszcząc - relacjonuje BFMTV.

- Już w tym roku jest więcej darów, ponieważ niektóre przedsiębiorstwa przygotowały się na wprowadzenie tych przepisów - mówi dyrektor Agencji Darów Natury Romain Canler.

Wyjaśnia, że jego stowarzyszenie otrzymuje produkty od około 200 firm i przekazuje je sieci liczącej 1,3 tys. organizacji charytatywnych.

Aby unikać marnowania dóbr producenci będą teraz musieli sprzedawać taniej lub poddawać recyklingowi swoje towary, albo zdecydować się na obniżenie produkcji - wyjaśnia BFMTV.

- Od dwóch lat marki uczą się przewidywać, jaki będzie popyt, aby wyprodukować dokładnie taką ilość towarów, jaką uda się sprzedać - mówi dyrektor Stowarzyszeni Handlu Yohann Petiot.

Koniec z pakowaniem owoców i warzyw w plastik

Ponadto, w ramach nowych przepisów, od początku 2022 roku plastikowe opakowania owoców i warzyw we francuskich sklepach muszą zostać zastąpione przez inne materiały, które można poddać recyklingowi. Tylko bardzo delikatne owoce można będzie nadal owijać w plastik, ale i to się zmieni w ciągu kilku następnych lat.

Gazety, tygodniki i magazyny również nie mogą być pakowane w plastik, a restauracje typu fast-food nie będą mogły oferować dzieciom plastikowych gadżetów.

Francuski rząd ocenił, że nowe przepisy pozwolą ograniczyć wykorzystanie plastikowych opakowań o około 1 mld sztuk rocznie. 

arch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz