Partnerzy portalu
Gastronomia wspiera #strajkkobiet Gastronomia wspiera strajki przeciwników zaostrzenia prawa antyaborcyjnego; fot. shutterstock.com

Gastronomia wspiera #strajkkobiet

Autor: www.horecatrends.pl Data: 27 października 2020 13:20

Choć jest w tragicznej sytuacji, wspiera innych. Gesty i czyny gastronomii nie pozostają bez pozytywnych odzewów przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, którzy od kilku dni wychodzą na ulice, aby protestować przeciwko ostatnim postanowieniom Trybunału Konstytucyjnego.

Darmowe napoje i przekąski oraz przeznaczanie dochodów ze sprzedaży na wsparcie protestujących to gesty lokali gastronomicznych. Wiele z marek wyraża także swoje poglądy dotyczące postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego. Oto z czym możemy się spotkać na Instagramie:

"Dochód ze sprzedaży Napoleonki od dziś do końca 2020 roku przeznaczamy na @strajk_kobiet #lukullusjestkobiet" - napisała cukiernia Lukullus publikując na Instagramie zdjęcie ciastka z symbolem pioruna.

Podobne gesty widać u innych marek cukierniczych. MOD Donuts stworzył pączka oblanego ciemną czekoladą z czerwonym lukrowanym piorunem. 

Frank Warsaw poszedł o krok dalej. "Wiecie, że tak się złożyło, że w naszym frankowym teamie są same dziewczyny?💃 Dlatego jednogłośnie podjęłyśmy decyzję, że w związku z obecną niefajną sytuacją zapraszamy wszystkie strajkujące dziewczyny na nasze herbaty na wynos w cenie 3 zł (od teraz do piątku włącznie)! Jesteśmy z Wami!❤️" - napisano na Instagramie.

Strajki wspierają także inne marki i osobowości związane z rynkiem gastronomicznym i kulinarnym.

"Najczęściej dzielimy się tu z wami radosną edukacją żywieniową dzieci... dzieci, które miały to szczęście, że urodziły się w świadomych rodzinach, dzieci które są kochane, zaopiekowane, których rodzice mają środki, aby rozwijać w nich pasje ✨ Nasza firma składa się w większości z kobiet... i dzisiaj ciężko nam myśleć o czymkolwiek innym niż to, co dzieje się wokół nas w przestrzeni publicznej. Dzisiaj już każdy widzi jak działania polityczne mają wpływ na życie jednostki... zakazy, nakazy, lockdowny, ograniczenia..." - czytamy na profilu Pracowni Lary Gessler. Także Magda Gessler solidaryzuje się z protestującymi.

Osobisty post napisał wczoraj szef kuchni Robert Sowa. 

"Dziś kończę 54 lata... 🎂 To chyba najsmutniejsze moje urodziny 😢 Sytuacja w kraju jest dramatyczna: covid, powolne zabijanie gastronomii, protesty rolników, wyrok na prawa kobiet 😢
Nadzieja jest tym, co nam pozostaje💚 Czekam na lepsze jutro, a świętować będę przy okazji następnych 55 urodzin✌️ Dziękuje przy okazji wszystkim tym, którzy nas wspierają i zamawiają nasze dania restauracyjne na wynos 🙏".

Wsparcie deklarują także influencerzy: Kwestia Smaku, David Gaboriaud, Jadłonomia, Krytyka Kulinarna i wielu wielu innych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz