Partnerzy portalu
Hard Rock w ogniu krytyki organizacji prozwierzęcych Organizacje prozwierzęce naciskają, by sieć Hard Rock zrezygnowała z jaj klatkowych / fot. shutterstock

Hard Rock w ogniu krytyki organizacji prozwierzęcych

Autor: www.horecatrends.pl/ informacja prasowa Data: 23 lutego 2021 10:32

Fundacja Alberta Schweitzera wchodząca w skład koalicji Open Wing Alliance (OWA) dołączyła do globalnej kampanii skierowanej przeciwko Hard Rock International. Ponad 75 organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, wzywa prowadzącą restauracje, kasyna i hotele firmę do publicznego zobowiązania się do całkowitej rezygnacji z wykorzystywania jaj pochodzących z chowu klatkowego w swoich 217 lokalizacjach na całym świecie.

Międzynarodowa kampania prowadzona jest przez organizacje członkowskie  Open Wing Alliance, globalnej koalicji działającej na rzecz poprawy dobrostanu kur hodowanych na fermach przemysłowych. Kampania skierowana do Hard Rock chce pokazać firmie, że mając w swoich łańcuchach dostaw jaja pochodzące  z chowu klatkowego, ponosi ona odpowiedzialność za okrucieństwo, jakiego doświadczają zwierzęta znoszące jaja w tych systemach. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz