×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hitem czerwcowego grilla ma być wegańska kaszanka
Grill ma królować w czasie czerwcowego długiego weekendu. Fot. Materiały prasowe

Hitem czerwcowego grilla ma być wegańska kaszanka

Autor: Oprac. KG Data: 15 czerwca 2022 09:50

Zamienniki mięsa wchodzą na grilla. Według Carrefour hitem tegorocznego czerwcowego grilla ma być kaszanka wegańska, której cena będzie zbliżona do ceny klasycznej kaszanki.

Na zlecenie Carrefour Polska Agencja Badawcza Kantar przeprowadziła w maju 2022 roku badania preferencji grillowych Polaków. Jak pokazują ich wyniki inflacja już wpłynęła na nasze zachowania, ale niektóre potrawy pozostają w naszych jadłospisach niezmienne.

Na popularności zyskują: drób (+8 punktów procentowych rok do roku), warzywa i owoce (+10p.p. rdr) oraz wegańskie odpowiedniki mięsa (+2p.p. rdr). Obecna sytuacja gospodarcza sprawia, że więcej Polaków planuje utrzymanie wydatków na sezon grillowy na tym samym poziomie lub wręcz ich ograniczenie. 

Na grill coraz częściej kładziemy warzywa, owoce i drób

Na grillach Polaków niezmiennie panują dania mięsne, które wybierane są aż przez 86% badanych (1 p.p więcej niż w 2021 roku). Mimo to wśród Polaków postępuje tendencja do zastępowania tych produktów jego alternatywami. Zainteresowanie wegańskimi odpowiednikami mięsa zwiększyło się z 5% w zeszłym roku do 7% obecnie. Ryby i owoce morza są wybierane przez 12% badanych - czytamy w komunikacie prasowym.

Największą zmianę widać jednak w grillowanych warzywach i owocach, które wybiera aż 10% klientów więcej niż w 2021 roku (wzrost z 39% do 49% badanych). Kolejnym asortymentem, który notuje wzrosty zainteresowania Polaków jest drób, którym zainteresowanie wzrosło aż o 8% (z 41% do 49% badanych).

Roślinne odpowiedniki mięsa na grilla

Carrefour na długi weekend czerwcowy przygotował dedykowaną ofertę grillową. Obok mięsa - asortyment warzyw i owoców oraz roślinnych odpowiedników dla klasycznych grillowych smaków w atrakcyjnych cenach. W tym dania wegańskie przygotowane przez sieć z dostawcami: Dobrą Kalorią, Nielonym czy marką Bezmięsny. Z tą ostatnią firmą Carrefour rozwija unikalny w Polsce projekt lad tradycyjnych z asortymentem na wagę.

Hitem tegorocznego czerwcowego grilla ma być wspólnie przygotowana kaszanka wegańska, której cena będzie zbliżona do ceny klasycznej kaszanki.

Ile kosztują jednorazowe zakupy na grilla?

Połowa z przebadanych przez Kantar na jednorazowe zakupy związane z grillem wydaje nadal od 50 do 100 zł. W porównaniu z rokiem ubiegłym zmniejszyła się jednak liczba osób deklarujących wydatki poniżej 50 zł (21% wskazań), a zwiększyła liczba osób przeznaczających na grilla kwoty w przedziale 100-150 zł (19%) i powyżej 200 zł (5%).

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz