Partnerzy portalu
IKEA wprowadza wege hot dogi w wersji paczkowanej do samodzielnego przygotowania fot. materiały prasowe

IKEA wprowadza wege hot dogi w wersji paczkowanej do samodzielnego przygotowania

Autor: Horecatrends.pl Data: 22 lutego 2019 14:21

Wege hot dogi szybko stały się jedną z najpopularniejszych przekąsek w restauracjach IKEA. Od premiery w sierpniu 2018 r. ich sprzedaż na całym świecie sięgnęła prawie 5 milionów sztuk. Po sukcesie nowej przekąski, IKEA wprowadza wege hot dogi również w wersji paczkowanej do kupienia w Sklepiku Szwedzkim.

Wielu klientów podzieliło się swoimi pozytywnymi opiniami i wyraziło zainteresowanie kupnem wege hot dogów również na wynos. IKEA wyszła naprzeciw ich oczekiwaniom wprowadzając KORVMOJ - wersję wege hot dogów do samodzielnego przygotowania. 

Zestaw KORVMOJ będzie zawierać 10 sztuk wege parówek i umożliwi klientom tworzenie własnych wege hot dogów w domu. Tak jak w wersji bistro, głównymi składnikami wege hot dogów w zestawie są: jarmuż, czerwona soczewica, komosa ryżowa, cebula, marchew i ziemniaki. Dzięki roślinnym składnikom, emisja CO2/kg podczas produkcji wege hot doga jest około 7 razy mniejsza, niż w przypadku klasycznego hot doga IKEA. Sprawia to, że jest on przekąską bardziej przyjazną dla klimatu.

– Misją IKEA jest inspirowanie ludzi do prowadzenia zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia, którą realizujemy także poprzez naszą ofertę gastronomiczną. Wege hot dog jest spełnieniem tej ambicji. Już na wiosnę nasi klienci będą mogli cieszyć się tą zdrową i smaczną przekąską także w swoich domach – informuje Mirosław Forycki, Country Food Manager.

Wege hot dogi w zestawie KORVMOJ w Polsce pojawią się na wiosnę 2019. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Brawo IKEA! A swoją drogą czy to nie trochę śmieszne, że wielkie sieci spożywcze nie nadążają za sklepem meblowym, który jako jedyny jakoś potrafi zaoferować wegańskie fastfoody z fajnym składem i w normalnej cenie? Jak widać da się.