Partnerzy portalu
Imprezy targowe wróciły – przed branżą jednak kolejne wyzwania Imprezy targowe wróciły – przed branżą jednak kolejne wyzwania. Dotyczą one m.in. poszerzenia przez organizatorów targów swojej działalności o kulturalną, społeczną czy sportową./fot. shutterstock

Imprezy targowe wróciły – przed branżą jednak kolejne wyzwania

Autor: www.propertynews.pl Data: 02 czerwca 2022 12:04

Pandemia pokazała bardzo dobitnie, że spotkań twarzą w twarz nie da się w biznesie niczym zastąpić – mówi Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.

Imprezy targowe wróciły – przed branżą jednak kolejne wyzwania. Dotyczą one m.in. poszerzenia przez organizatorów targów swojej działalności o kulturalną, społeczną czy sportową.

Targi wychodzą na prostą

Zdaniem ekspertów obecnie pilne jest jak najszybsze pozyskanie wykwalifikowanej kadry, odbudowa popytu oraz stabilnej kondycji finansowej sprzed pandemii, co stanowić może długotrwały proces.

Na znane i popularne, a także zupełnie nowe, imprezy branżowe przyjeżdżają dziś znów ich uczestnicy. Dzieje się tak mimo obaw dotyczących sytuacji ekonomicznej czy międzynarodowej.

Targi z sukcesem odbywają się już regularnie od stycznia 2022 r. Średnia liczba wystawców i zajęta powierzchnia wystawiennicza to ok. 60 proc. stanu sprzed pandemii – odnotowuje Beata Kozyra, prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, dodając, że z obecnej perspektywy wydaje się, że najgorsze już za branżą.

Tym bardziej, że – jak zauważa - frekwencja na imprezach często pozytywnie zaskakuje. Organizatorzy poznańskich Targów Edukacyjnych i Książki obsłużyli np. podczas tegorocznych edycji 40 gości, a rok przed pandemią - 50 tysięcy.

Więcej zobacz na propertynews.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz