Partnerzy portalu
Inauguracja sezonu turystycznego i kampanii Odpocznij na Mazowszu Odpocznij na Mazowszu; fot. shutterstock

Inauguracja sezonu turystycznego i kampanii Odpocznij na Mazowszu

Autor: PAP Data: 27 maja 2022 14:36

Samorząd woj. mazowieckiego zachęca do spędzania wolnego czasu i do aktywnego wypoczynku na Mazowszu. W piątek w Pionkach oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny i zainaugurowano kampanię pod hasłem "Odpocznij na Mazowszu".

Odpocznij na Mazowszu

"Na mapie Mazowsza znajdziemy wiele wciąż nieodkrytych perełek, i to zarówno przyrodniczych, jak i kulturalnych" - podkreślił wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podczas piątkowej inauguracji sezonu turystycznego nad Stawem Górnym w Pionkach. Zauważył, że tereny nad zalewem zmieniły się w ostatnim czasie dzięki ponad 4,5 mln zł wsparcia unijnego przyznanemu przez władze regionu.

Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska zaznaczyła w komunikacie prasowym, że w tym sezonie, z uwagi na trudną sytuację międzynarodową, samorząd Mazowsza postawił w swoich działaniach na "tworzenie emocjonalnych więzi, dialog i świadome odpoczywanie w regionie". Rajkowski zwrócił uwagę, że Mazowsze może być świetnym kierunkiem w dobie kryzysu za wschodnią granicą i wciąż utrzymującego się widma COVID-19.

"Chcemy wykreować trend na odpoczywanie na Mazowszu. Mamy już do tego mocne podstawy, ale po tych dwóch trudnych turystycznie latach musimy na nowo nauczyć się zainteresowań, oczekiwań i potrzeb turysty" - podkreśliła z-ca dyr. departamentu kultury, promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego Izabela Stelmańska.

Podczas konferencji prasowej zapowiedziano, że nowa kampania turystyczna samorządu województwa będzie mieć kilka odsłon. Mają jej towarzyszyć hasła zbudowane w podobny sposób. "Będzie to swego rodzaju zabawa w słowotwórstwo - łączenie przedrostka +Mazo+ z wybranym słowem. W ten sposób mieszkańcy i turyści będą bywać w MAZOmiejscach, czuć MAZOsmaki, odbywać MAZOpodróże czy po prostu miło spędzać czas" - wyjaśniła rzeczniczka. Dodała, że kluczowe w pierwszej odsłonie kampanii "Odpocznij na Mazowszu" będzie hasło MAZOrazem. "Jego celem jest wywołanie poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Mazowsze pokazywane w tej odsłonie będzie otwarte, gościnne i przede wszystkim bezpieczne" - zapowiedziała Milewska.

Według radnego województwa mazowieckiego Leszka Przybytniaka Mazowsze jest doskonałym miejscem do wypoczynku. "Tu mamy piękne lasy i rzeki, wspaniałe zabytki i regionalne przysmaki, których nie znajdziemy nigdzie indziej. I oczywiście najpyszniejsze, najzdrowsze jabłka w całym kraju" - zachwalał radny.

Jednym z bardziej wyrazistych symboli kampanii ma być kolorowy kamper, przemierzający region wzdłuż i wszerz. Pojawi się on m.in. na weekendowych piknikach, które odbędą się w czasie wakacji. Relacje z podróży kamperem będą pojawiały się w mediach społecznościowych. Tam też można będzie znaleźć informację o planowanych konkursach z nagrodami.

Wśród zaplanowanych działań w ramach kampanii skupiono się na pokazywaniu przyrodniczych uroków Mazowsza. "Zdjęcia z wyjątkowych, często do tej pory nieznanych miejsc, pojawią się w przestrzeni publicznej, prasie i mediach społecznościowych w całym regionie. Zaplanowano również działania w telewizji i radio" - zaznaczono w komunikacie prasowym.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz