×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Inspektorzy MICHELIN – kim są, ile razy odwiedzają restaurację i co zamawiają?
Anonimowi inspektorzy Przewodnika Michelin mogą pojawić się w restauracji solo, w parach, a nawet w grupie. Fot. Shutterstock

Inspektorzy MICHELIN – kim są, ile razy odwiedzają restaurację i co zamawiają?

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 11 kwietnia 2023 16:15

Przewodnik MICHELIN dzieli się wiedzą na temat swoich anonimowych inspektorów, którzy przyznają gwiazdki. Kim są inspektorzy najsłynniejszego przewodnika na świecie? Czy pojawiają się w restauracji sami czy w parach? Czy kończy się na jednej wizycie? Co zamawiają?

Przyznawane przez Przewodnik Michelin: Gwiazdki, Zielone Gwiazdki oraz Bib Gourmand to najsłynniejsze wyróżnienia w gastronomicznym świecie. O anonimowych inspektorach Przewodnika Michelin krążą legendy. Właściciele lokali, menedżerowie i załoga próbują przewidywać, kto z gości może być tajemniczym inspektorem Michelin.

Czytaj też Bib Gourmand to nagroda specjalna MICHELIN. Jakie restauracje mają na nią szansę?

Jakie doświadczenie mają inspektorzy Michelin?

Zespół redakcyjny Michelin Guide UK zapytał inspektora Przewodnika Michelin m.in. o to, kim są inspektorzy i jak podejmują decyzję o przyznaniu nagród. Ich rozmówca wyjaśnia, że inspektorzy Michelin są pełnoetatowymi pracownikami, którzy wcześniej pracowali w branży restauracyjnej i hotelarskiej.

Ważne jest międzynarodowe doświadczenie inspektorów. Jak zdradza udzielający odpowiedzi, wszyscy inspektorzy są wysyłani na cały świat, aby jeść w krajach, w których obecnie wydawane są przewodniki Michelin.

- Dzięki temu wszyscy inspektorzy oceniają według tych samych standardów i mają te same punkty odniesienia - gwiazdka Michelin musi oznaczać to samo i mieć tę samą wartość, niezależnie od tego, gdzie na świecie się znajduje - podkreśla.

Ile posiłków zjadają w restauracji inspektorzy Michelin, zanim przyznają jej gwiazdkę?

- Tyle, ile potrzeba, aby uzyskać pełny obraz. Spójność jest bardzo ważna podczas przyznawania gwiazdek Michelin, dlatego musimy mieć pewność, że klienci otrzymają ten sam wysoki standard gotowania za każdym razem, gdy nas odwiedzą. Różni inspektorzy będą odwiedzać przez cały sezon: w porze lunchu i kolacji, zarówno w weekend, jak i w tygodniu - odpowiada Inspektor Przewodnika Michelin.

Dodaje, że inspektorzy starają się zjeść jak najwięcej potraw w ciągu roku, ponieważ muszą spróbować jak najwięcej potraw danego szefa kuchni. 

- Musimy mieć pewność, że wszystkie dania wychodzące z kuchni mają niezmiennie wysoki standard - wskazuje inspektor.

Czy inspektorzy Michelin przychodzą do restauracji sami, czy w parach?

Nie ma zasady. Według pytanego inspektora, jedzą sami, czasami w parach, ale mogą się pojawić nawet w grupie. Jednak zawsze ostateczne decyzje dotyczące przyznania gwiazdek Przewodnika Michelin podejmują wspólnie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz