×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jak wygląda tatar w gwiazdkowej restauracji Gordona Ramsaya?
Gordon Ramsay posiada wiele restauracji, w tym m.in. Petrus w Londynie. Fot. PAP

Jak wygląda tatar w gwiazdkowej restauracji Gordona Ramsaya?

Autor: KG/horecatrends Data: 02 stycznia 2023 12:25 | Aktualizacja: 03 stycznia 2023 09:27

Gwiazdkowa restauracja Pétrus w Knightsbridge w Londynie należy do Gordona Ramsaya. Tatar wołowy wchodzi w skład lunchowego menu Pétrus, które kosztuje 65 funtów od osoby.

tRestauracja Pétrus powstała w marcu 2010 r, a w 2011 r. została nagrodzona gwiazdką Michelin - i to wyróżnienie utrzymuje do dzisiaj. Lokal oferuje menu a la carte oraz prestige menu - oba w wersji wegetariańskiej. 

W dni powszednie w restauracji Pétrus dostępne jest menu lunchowe, które kosztuje 65 funtów od osoby. Do wyboru są dwie przystawki, dwa dania główne oraz deser. Jedną z przystawek jest tatar z wołowiny z Kumbrii, regionu w północno-zachodniej Anglii. Towarzyszą jej m.in. musztarda Savora i ogórki konserwowe. 

Obecnie restauracja jest czynna od środy do niedzieli. A jak zapowiada Pétrus, od 9 maja 2022 r. będą czynni w poniedziałek w porze kolacyjnej, a we wtorek na lunch i kolację. 

Szefem kuchni gwiazdkowej restauracji Pétrus w Londynie jest Francuz Orson Vergnaud, który z wykształcenia jest... matematykiem. 

W portfolio Gordon Ramsay Restaurant znajduje się kilkadziesiąt restauracji znajdujących się w Wielkiej Brytanii i poza nią. Są to m.in. Savoy Grill - Gordon Ramsay, Bread Street Kitchen&Bar, The Narrow, Street Pizza i Street Burger.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz