Partnerzy portalu
Janusz Palikot wprowadzi na rynek 20 nowości.  Wśród nich kraftowe chipsy i lody z alkoholem
Do końca roku Janusz Palikot planuje wprowadzić na rynek 20 nowych produktów. Fot. Materiały prasowe

Janusz Palikot wprowadzi na rynek 20 nowości. Wśród nich kraftowe chipsy i lody z alkoholem

Autor: Oprac. KG Data: 12 lipca 2022 10:35 | Aktualizacja: 12 lipca 2022 10:36

Chcemy wprowadzić 20 nowości na rynek. Aby zrealizować wszystkie nasze plany, potrzebujemy jeszcze ok. 50 mln zł oprócz tych, które teraz już zebraliśmy - zapowiada Janusz Palikot, szef Manufaktury Piwa, Wódki i Wina.

Kiedy chipsy Buh?

W rozmowie z portalspozywczy.pl Janusz Palikot poinformował, że właśnie kończy się ostateczne zatwierdzenie produkcji chipsów Buh, które są produkowane dla firmy w Hiszpanii. 

- Spodziewam się, że w sierpniu będziemy już mogli sprzedawać je w Polsce. Jesteśmy w ostatniej fazie prób. To było dosyć trudne przedsięwzięcie. Okazuje się, że producenci chipsów mają na tyle duże obłożenie, że nie ma co liczyć na wyprodukowanie dodatkowych produktów co najmniej przez kilka miesięcy. Dodatkowo zależało nam na jakości, na producencie, który stworzy chipsy bardziej kraftowe. Poza tym chcieliśmy uzyskać „efekt Buha”, czy aromatu konopnego wydobywającego się przy otwieraniu paczki i było to technologiczne wyzwanie - wyjaśnia Palikot. 

Lody z dodatkiem alkoholu

Lody na bazie alkoholi mają wejść do sklepów Tenczynek Świeże jeszcze w sierpniu. Co to będą za lody? Rozumiemy, że nie będą to sorbety, ale klasyczne, mleczne lody z dodatkiem alkoholu? - pyta portalspozywczy.pl.

- Tak, o smaku czekolady, wanilii, słonego karmelu, ale z dodatkiem naszych alkoholi: Popcornu, Whisky czy Wyjebongo. Np. lody z dodatkiem Wyjebongo będą także z dodatkiem pulpy z marakuji, tak jak sama wódka. Być może z czasem okaże się, że warto zrobić także wersję sorbetową, natomiast zaczynamy od tradycyjnego podejścia, bo samo zestawienie lodów z alkoholem jest już nowością - stwierdza Szef Manufaktury Piwa, Wódki i Wina. 

Czytaj więcej Janusz Palikot szczerze o finansach: na co potrzebne jest kolejne 50 mln zł? [wywiad]

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz