Partnerzy portalu
Japan Airlines: rezygnując z posiłku na pokładzie, można ograniczać marnowania żywności Japan Airlines: rezygnując z posiłku na pokładzie, można ograniczać marnowania żywności; fot. shutterstock.com

Japan Airlines: rezygnując z posiłku na pokładzie, można ograniczać marnowania żywności

Autor: rynek-lotniczy.pl za CNN Data: 24 grudnia 2020 08:49

Japan Airlines (JAL) proszą niektórych podróżnych, aby dokonali „etycznego wyboru”, rezygnując z posiłków na pokładzie swoich lotów. Przedstawiciele linii lotniczej twierdzą, że środek ten ma na celu ograniczenie marnowania żywności, a nie obniżenie kosztów – podaje rynek-lotniczy.pl za CNN.

Przedstawiciel JAL wyjaśnia CNN, że opcja „etycznego wyboru” jest obecnie dostępna tylko w przypadku wybranych nocnych lotów nad Azją, ponieważ wielu pasażerów decyduje się przespać cały lot, zamiast budzić się na posiłek. Ponieważ japońskie linie przygotowują posiłek dla każdej osoby na pokładzie, pasażer, który woli przespać czas obiadu lub wiezie ze sobą przekąski z domu – dopuszcza się, zdaniem JAL, marnowania jedzenia.

Japan Airlines zainspirowały się wytycznymi ONZ, dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. Jednym z ich filarów jest ograniczenie marnotrawienia żywności na całym świecie. W Japonii firmy stały się wręcz konkurencyjne w podejściu do realizacji tych celów.

Więcej na rynek-lotniczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz