×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jedzenie larw hitem na TikToku
Konto Cunhaporangy zyskało popularność gdy opublikowała wideo, na którym je larwę owada/ fot. TikTok

Jedzenie larw hitem na TikToku

Autor: PAP Data: 16 września 2021 15:19 | Aktualizacja: 16 września 2021 16:46

22-letnia tiktokerka należąca do amazońskiego plemienia Tatuyo, ma ponad 6 mln obserwatorów na  platformie społecznościowej. Jej konto zyskało popularność gdy opublikowała wideo, na którym je  larwę owada. 

Cunhaporanga Tatuyo, która płynnie mówi po portugalsku i uważa się za Brazylijkę, postanowiła założyć konto na TikToku w trakcie pandemii. W jej wiosce mieszka ponad 20 osób. Z powodu koronawirusa turyści przestali ich odwiedzać, więc praktycznie stracili kontakt z resztą świata. 

Członkowie plemienia Tatuyo malują twarze na jasnoczerwono, noszą duże pióropusze i żyją w sąsiedztwie papug ara. 

Konto tiktokerki zyskało popularność, kiedy opublikowała wideo, na którym je dużą larwę żuka. "Ludzie pytają, czy to prawda, że jemy larwy. Jasne, że tak! Chcecie zobaczyć?" - mówiła, trzymając robaka. W ciągu 18 miesięcy zyskała ponad 6 mln obserwatorów, którzy chcą poznać jej życie codzienne.

d

Tiktokerka obala stereotypy 

"The Washington Post" zauważył, że media społecznościowe są szansą na to, by poznać życie mieszkańców Amazonii z ich perspektywy, a nie dziennikarzy, aktywistów czy akademików. "To duża szansa. Brazylijczycy niewiele wiedzą o ludności rdzennej i z tego powodu rodzą się różne okropne stereotypy na nasz temat, np. to, że rdzenni ludzie są leniwi i nieszczęśliwi" - powiedział Beto Marubo z plemienia Marubo. Jego wioska otrzymała niedawno połączenie z internetem i zyskuje coraz większą popularność w sieci.

Cunhaporanga chce kontynuować swoją działalność, ale nie wie, jak długo będzie mogła. Miesięczny rachunek za internet dla wioski wynosi 65 dolarów. "To bardzo drogo" - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz