Partnerzy portalu
Kamienie do whisky. Gadżet na święta, który warto sprezentować
Kamienie do whisky. Gadżet na święta, który warto sprezentować. / fot. unsplash

Kamienie do whisky. Gadżet na święta, który warto sprezentować

Autor: oprac. JS Data: 13 grudnia 2022 17:09 | Aktualizacja: 18 grudnia 2022 12:12

Kamienie do whisky to z pewnością bardzo dobry pomysł na świąteczny prezent dla miłośników wykwintnych trunków i drinków. Podpowiadamy, jakie kamienie najlepiej wybrać oraz jak z nich umiejętnie korzystać.

Co to są kamienie do whisky?

Kamienie do whisky powstały po to, aby chłodzić przygotowane do spożycia trunki takie jak whisky czy rum. W odróżnieniu od kostek lodu schłodzone kamienie nie rozcieńczają trunku, a utrzymują odpowiednią chłodną temperaturę, zachowując cały czas taki sam smak konkretnego alkoholu. 

Czy kamienie do whisky działają?

Zanim wrzucimy kamienie do szklanki z whisky lub innym alkoholem, należy je dobrze schłodzić. Aby w pełni poczuć ich działanie powinno się je wcześniej pozostawić w zamrażalniku na kilka godziny. Po takim czasie schłodzone kamienie pomogą zachować odpowiednią temperaturę spożywanego trunku. Co ciekawe, kamienie nie wchłaniają innych zapachów z lodówki. 

Jakie kostki do whisky metalowe czy kamienne?

Zdaniem ekspertów metalowe kostki do drinków wykonane ze stali nierdzewnej są bardziej higieniczne od kostek kamiennych. Dodatkowo kostki metalowe w przeciwieństwie do kamiennych nie ścierają się i są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Kostki metalowe także szybciej chłodzą się niż kostki kamienne.

Jak myć kamienie do whisky?

Kamienie do whisky myjemy pod bieżącą wodą, a następnie dobrze osuszamy. Jak podają niektórzy eksperci, można je również myć w zmywarce.

Oczywiście kamienie można wykorzystywać nie tylko do whisky, ale także do innych drinków lub napojów bezalkoholowych, które chcemy pić schłodzone. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz